-Schimbari planetare -Energia din viitor

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Fri Feb 15, 2013 10:26 am

Latest post of the previous page:

ciine wrote: Deocamdata numai youtube bate fizica ,
http://www.youtube.com/watch?v=qBMKZqNE7OE" onclick="window.open(this.href);return false; :)

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by phoenix » Fri Feb 15, 2013 10:35 am

Sandy...nu se poate :) Nu poti nega legile descoperite decat daca descoperi ceva nou...aici e o lege care el o neaga...

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Fri Feb 15, 2013 11:00 am

dan wrote:Sandy...nu se poate :) Nu poti nega legile descoperite decat daca descoperi ceva nou...aici e o lege care el o neaga...
-Nu uita ca unele descoperiri sau facut pentru ca respectivul nu stia ca alti decretasera ca nu se poate! :lol:

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by phoenix » Fri Feb 15, 2013 11:05 am

eu nu uit asta...avem pe forum o multime de dovezi care neaga niste treburi care exista pe piata dar nu e cazul asta...nu se poate cu 2 cuie si jumate de magnet sa inventezi ceva astazi...descoperirile astea au cam disparut acum 300 de ani cand descopereai atat de simplu. Daca ai un laborator plin de scule si esti alimentat cu bani de vreun bogatas ca are niste datori la tine mai merge...dar in rest...

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Fri Feb 15, 2013 11:42 am

dan wrote:eu nu uit asta...avem pe forum o multime de dovezi care neaga niste treburi care exista pe piata dar nu e cazul asta...nu se poate cu 2 cuie si jumate de magnet sa inventezi ceva astazi...descoperirile astea au cam disparut acum 300 de ani cand descopereai atat de simplu. Daca ai un laborator plin de scule si esti alimentat cu bani de vreun bogatas ca are niste datori la tine mai merge...dar in rest...
-Citeam undeva despre niste profetii facute acum 150 de ani,printre ele radioul si televiziunea, multe sunt in folosinta astazi, poate aia cu magnetul si sarma este un trucaj cinematografic, dar cel care incearca sa faca la fel si nu-i reuseste i-si da seama ca ala a mintit si cauta altceva care sa-i satisfaca munca depusa si din greseala reuseste.
-Ce vreu sa spun este ca printre altele pe care le-a profetit sarbul este si acea descoperire ca energia este peste tot in jurul nostru si noi am cauitat-o in alta parte. ;)
-Ce sa descoperit pana acum este ca: la inceput pamantul era plat, apoi rotund, dar daca vine unu si spune ca a descoperit pamantul gol la interior il iei la bataie, pentru ca tu ai invata la scoala ca pamantul are un miez de fier. ;)

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by phoenix » Fri Feb 15, 2013 11:56 am

Sandy profetiile alea de 150 de ani erau niste protocoale parca...
Legea inductiei electromagnetice nu o poti respecta doar pe jumatate...ca sa iti mearga cazanul trebuie si lemne. Sa inventeze alta lege si sa o vedem dar una veche respectata la jumatate nu poate sa aduca efecte.
Pe youtube sunt o multime de mituri care daca mai cauti gasesti si locul in care se monteaza bateri care invart asa zisele generatoare de energie free...n-am inteles placerea asta de a face filmulete mincinoase cu ozn-uri si minuni.

Treaba cu pamantul gol nu ma determina sa-l iau la bataie dar nici nu o sa stau sa-l ascult prea mult pentru ca am citit poate mai multe carti decat el , cari care sustin acest lucru...in general ca sa ma conving de orice pe lumea asta am testat...cu greu ma convinge cineva de ceva ce am testat sau citit.

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Fri Feb 15, 2013 12:28 pm

dan wrote: pentru ca am citit poate mai multe carti decat el , cari care sustin acest lucru...in general ca sa ma conving de orice pe lumea asta am testat...cu greu ma convinge cineva de ceva ce am testat sau citit.
-In asemenea cazuri nu conteaza cate carti citeste fiecare,
-Eminescu nu cred ca a facut fizica la nivel inalt, si totusi a emis teoria relativitatii inaintea lui Einstein. ;)

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by phoenix » Fri Feb 15, 2013 2:52 pm

Eminescu nu a emis nimic sandy...a emis doar filosofie indiana...scuza-ma...nu a inventat nimeni nimic pentru ca ele deja exista inventate...doar trebuie sa-ti deschizi mintea si apar la oameni "inventiile" functie de energia investita...nu inventeaza nimeni nimic ci doar unii aud inaintea altora si "sunt" inventati. Nici o minte geniala daca a fost onesta nu a simtit ca-i apartine inventia. Nimeni nu a inventat nimic doar unii s-au desprins de somnul general si au avut curajul sa asculte in liniste legile si sa le recunoasca. Toate inventiile exista acum si aici si trebuie doar sa le punem pe hartie.

P.S. Einstein a fost parca tocmai contrazis cu faptul ca viteza luminii nu este bariera...fiecare "geniu" a auzit un pic mai mult decat ceilalti si nu cu mult mai mult...de ce? Pentru ca suntem conectatati...ca sa apara ceva fundamental diferit este nevoie de o mare masa de oameni cu preocupari asemanatoare care sa genereze o masa critica a schimbarii iar cativa mai curati aud directia de urmat...de laudat este sa aparti elitei de oameni speciali care au urechile deschise...atat.

Observatorul conteaza si nu fenomenul observat...omul sfinteste locul sau il murdareste...fotonul e unda sau materie functie de observator si de "sfintenia" lui...

Eu nu pot demonstra nimic ci doar am ales sa cred ceea ce spun. Dar ai dreptate...o minte deschisa este o prada pentru profitori si totusi fara ominte deschisa nu poti sa aduci ceva extraordinar in viata ta...asa ca te poti pacali de 1000 de ori si toti vor spune sa inchizi mintea...asta e calea...chiar daca bobina nu exista mintea care asteapta cu incredere va primi printre primele raspunsurile deosebite...

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Sun Feb 17, 2013 1:04 pm

-Redau un pasaj, cine vrea sa citeasca mai mult am indicat sursa mai jos.

-Viata este energie ,iar sub forma de campuri de energie aliniata se va integra cu cea divina si in acest fel viata devine mai stabila,mai flexibila si boala va inceta sa mai existe,asemenea si imbatranirea nu va mai fi o problema pentru omenire.Oamenii vor avea posibilitatea sa traiasca foarte mult,sanatosi si impliniti, atunci cand acestia decid sa se mute din fizicalitate vor merge inapoi la starea naturala de energie pura.

Energia este vesnica,ea nu poate fi distrusa,desi forma sa se poate schimba.Cand campurile energetice se aliniaza cu campul divin de energie divina aveti libertatea de a va”muta” oriunde instantaneu,fara dispozitive mecanice de transport,si desigur trupurile voastre sunt mecanice intr-un sens.Dar,cand energiile voastre vor adera in vederea alinierii cu domeniul divin atunci vor putea sa curga ca energie libera si sa va mutati mecanic,in functie de situatia si intentia voastra.

Stiinta voastra abia zgarie suprafata a ceea ce este posibil energetic,dar in Noua Era este ferm si irevocabil stabilit un mare progres sa inceapa sa isi faca aparitia si concepte intuitive si idei sa “cada” in mintea celor in masura sa le dezvolte.Nu aveti nici o idee despre ceea ce va veni in scurt timp si va fi posibil si normal.

Dumnezeu va creat din dragoste ,ca fiind dragoste si acesta energie este cea mai pura si mai versatila forma de energie din Univers si pe masura ce v-ati scufundat si mai adanc in mediul vostru de iluzie ,v-ati pierdut si cunostintele de energie si capacitatea voastra de a le utiliza.Voi sunteti energie pura,perfecta,asa cum este toata viata,dar in prezent sunteti in imposibilitatea de a accesa aceasta stare.
sursa: http://inspatelescenei2012.blogspot.it/ ... us_17.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by sandy76 » Thu Feb 28, 2013 11:54 pm

http://www.youtube.com/watch?v=oKmYqUSD ... =endscreen" onclick="window.open(this.href);return false;

user_banat_85
senior
Posts: 2855
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Schimbari planetare -Energia din viitor

Post by user_banat_85 » Fri Mar 01, 2013 9:15 am

Foarte tare, sandy76! Multumesc. Despre suruburi dintr-un metal cu memorie de forma stiam, dar ca sa fie folosite aceste proprietati in a genera miscare - nu mi-am imaginat. :D

Post Reply