Mesajul din Apa

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Mesajul din Apa

Post by phoenix » Sun Nov 11, 2012 10:23 am

Viaţa a apărut în apă. Bătrânii merg la biserică după apă binecuvântată. Indienii se purifică în Gange, aceeaşi apă care preia cenuşa morţilor lor. Botezul are loc în apă. Apa spală, purifică şi binecuvântează.

Masaru Emoto a făcut o descoperire uluitoare, din seria celor în care ştiinţa şi religia îşi dau mâna pentru a prefigura o nouă eră, în care nimic nu e ceea ce pare

http://www.youtube.com/watch?v=tAvzsjcBtx8

geoarici
junior
Posts: 17
Joined: Wed Dec 12, 2012 8:19 pm
Location: Jud.Giurgiu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mesajul din Apa

Post by geoarici » Wed Dec 12, 2012 8:56 pm

Dar dupa ce o bem,ea,apa traieste prin noi?

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesajul din Apa

Post by phoenix » Wed Dec 12, 2012 9:56 pm

Geoarici japonezii care o cerceteaza spun ca apa este un mediu care preia ce ii oferim...nu cred ca ai citit serios linkul.

ciine
membru
Posts: 795
Joined: Mon Jul 02, 2012 7:53 am
Location: Valcea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mesajul din Apa

Post by ciine » Thu Dec 13, 2012 11:00 am

Dane eu cred ca ar fi indicat sa nu spui de „apa din vin„ nu de altceva.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesajul din Apa

Post by phoenix » Thu Dec 13, 2012 11:13 am

Necredinciosilor...pai apa e tot vin da trebuie sa intelegi cum sa o transformi...ahhh pana nu vedeti nu credeti...
o folositi la transferul de caldura dar nu stiti cate mai poate face aceasta apa...ea chiar inmagazineaza programele si informatiile cu care este incarcata..

geoarici
junior
Posts: 17
Joined: Wed Dec 12, 2012 8:19 pm
Location: Jud.Giurgiu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mesajul din Apa

Post by geoarici » Thu Dec 13, 2012 7:35 pm

Daca le preia,pot spune ca e vie,vrea sa traiasca prin toate,de aceea provoaca dependenta.

gabigowriel
membru
Posts: 238
Joined: Tue Dec 25, 2012 8:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mesajul din Apa

Post by gabigowriel » Fri Jan 04, 2013 8:25 am

dan wrote:Viaţa a apărut în apă. Bătrânii merg la biserică după apă binecuvântată. Indienii se purifică în Gange, aceeaşi apă care preia cenuşa morţilor lor. Botezul are loc în apă. Apa spală, purifică şi binecuvântează.

Masaru Emoto a făcut o descoperire uluitoare, din seria celor în care ştiinţa şi religia îşi dau mâna pentru a prefigura o nouă eră, în care nimic nu e ceea ce pare

http://www.youtube.com/watch?v=tAvzsjcBtx8" onclick="window.open(this.href);return false;
Viata nu a aparut in apa "draga dane"...
Viata a fost creata de CREATOR sau cum ii mai zicem noi Dumnezeu!
Esti crestin sau "altceva"?
Apa binecuvantata nu este altceva decat apa tinuta intr-un recipient din argint sau cupru, ambele metale avand caracteristici anti-bacteriene(distrug orice bacterie din apa) si busuioc care iarasi are niste proprietati si substante recunoscut anti-bacteriene!
Cat despre indieni, inseamna ca n-ai fost pe acolo sa vezi cu ochii tai cum ISI ARD MORTII PE MALUL RAULUI SI CAINII SE BAT PE BUCATI DIN MORT/"friptura"/"gratar uman"...
Si mai sunt si mortii aruncati in apa care PLUTESC "IN DERIVA"...
Sincer , cu adevarat gretos si pot sa bag mana-n foc , ca, daca as ajunge pe acolo , as vomita numai de la miros, da' sa vad toate cele enumerate mai sus...
Deci , indienii polueaza si distrug apa cu mizeriile lor , "cam satanice" daca ma intrebi pe mine!
Omul a fost facut din pamant, in pamant sa se duca/intre NU ARS...
Botezul are loc in apa din motive inca ne-"elucidate", dar nu-i rau ca un om sa se mai spele din cand in cand...
Apa, da, spala, dar daca sta prea mult "te poate ajuta" sa faci o "mica holera", putina bacterie e-coli si tot asa...
http://www.esanatos.com/boli/bolile-inf ... n41194.php" onclick="window.open(this.href);return false;
DECI :
subiectul trebuie abordat stiintific altfel ajungem iar sa crapam pe capete din cauza unor superstitii "cam depasite"...
Ca apa isi schimba forma in care cristalizeaza este ceva normal; traim intr-o lume dominata de reactii chimice , energie sub multe forme si mai ales frecvente ce pot influenta materia(apa in cazul nostru).

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mesajul din Apa

Post by phoenix » Fri Jan 04, 2013 8:36 am

Erau niste citate prietene...dar tie iti place sa combati asa ca eu am sa tac.
http://www.torser.com/ro/scientific_bas ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

geoarici
junior
Posts: 17
Joined: Wed Dec 12, 2012 8:19 pm
Location: Jud.Giurgiu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mesajul din Apa

Post by geoarici » Fri Jan 04, 2013 11:48 am

Si totusi nu putem trai fara apa.

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Mesajul din Apa

Post by hudemanicolai » Fri Jan 04, 2013 4:45 pm

gabigowriel wrote:
dan wrote: Apa binecuvantata nu este altceva decat apa tinuta intr-un recipient din argint sau cupru, ambele metale avand caracteristici anti-bacteriene(distrug orice bacterie din apa) si busuioc care iarasi are niste proprietati si substante recunoscut anti-bacteriene!
Incearca sa faci un test cu apa normala tinuta in vas de cupru sau argint pe de o parte si aghiasma(apa sfintita) tinuta in vas de sticla si peste 6 luni sa ne spui daca teoria cu vasele de Cu si Ag mai sta in picioare. Aceste metale au asemenea caracteristici dar nu chiar pana intr-acolo incat sa sustina o asemenea teorie(chiar daca aceasta teorie este destul de raspandita).
Doamne ajuta

Post Reply