-Curiozitati, bizarerii

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

user_banat_85
senior
Posts: 2855
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Curiozitati, bizarerii

Post by user_banat_85 » Fri Jul 19, 2013 8:42 pm

Latest post of the previous page:

sandy76 wrote:Cand te simti rau si iti vine sa dai o besina dar tie iti este rusine de ceilalti… La sfarsit ai sa vezi ca defapt este un lucru extrem de amuzant. Priviti cel mai amuzant video de pe internet.
I-au ales personajului si nume de slav Gorski (Munteanu).. Degeaba se chinuie americanii ca "slavii de la basini nu mor, nici chiar aprinse!" :lol:

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: -Curiozitati, bizarerii

Post by hudemanicolai » Sat Jul 20, 2013 5:11 pm

Postarile voastre mi-au adus aminte de o povestioara:
... un tanar de la tara, plecat la oras, cunoaste o fata si la un moment dat cand relatia devine mai serioasa, se hotaraste sa o prezinte si parintilor. Asa ca intr-un sfarsit de saptamana isi ia prietena de manuta si pleaca la tara la parinti. Aici, parintii oameni gospodari si primitori, au pregatit o masa afara in curte, ca s-o primeasca pe viitoarea nora. Se aseaza toti la masa, se fac prezentarile si incepe ospatul. Pe sub masa si-a gasit loc si Grivei, catelul din ograda.
Masa bogata, fata subtirica, neobisnuita cu mancarea grea de tara, la un moment dat scapa un vant cu zgomot. Rusinata de ce s-a intamplat nu stia cum sa iasa din situatia jenanta, dar tatal baiatului, om intelept, se uita sub masa si zice GRIVEI ai grija.
Bucuroasa fata ca a picat vina pe caine, continua sa manance cu pofta si mai scapa una. Gospodarul iarasi se uita spre Grivei si-l apostrofeaza din nou: mai Grivei ai grija!
Relaxata fata ca nimeni n-o banuieste continua cu mancatul si bineinteles fara nici o retinere mai sloboade una zgomotoasa.
Atunci gospodarul se ridica de la masa si zice catre caine hai mai Grivei sa plecam de aici pana nu se kk asta pe noi.

Va doresc o zi frumoasa si un suflet vesel

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Curiozitati, bizarerii

Post by sandy76 » Sun Mar 02, 2014 11:56 am

http://www.youtube.com/watch?v=iqIMj3lRxbs" onclick="window.open(this.href);return false; :lol:

anduvirgil
senior
Posts: 3788
Joined: Wed Nov 28, 2012 9:59 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: -Curiozitati, bizarerii

Post by anduvirgil » Mon Nov 24, 2014 12:53 pm

Nu am reusit sa fac poza dar trebuie sa va spun cum arata cel mai "tare" cos de fum.
Deasupra casei se ridica un cos de caramida, iar peste caramida trona un frumos butoi de tabla de 200l.

Da nu am scris gresit 200 l. :crazy: ....Oare avea sibar la cos?!

Intamplarea a facut ca la intoarcere sa vad fum la acest cos, mult fum. Fumul arata ca la un foc de paie pe miriste...

mcbos
junior
Posts: 110
Joined: Sun Jun 22, 2014 7:54 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: -Curiozitati, bizarerii

Post by mcbos » Thu Nov 27, 2014 5:09 am

Butoiul de 200 poate era folosit ca afumatoare...

Post Reply