Hepatita C

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

fani-berechet
junior
Posts: 27
Joined: Sun Jun 16, 2013 8:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Hepatita C

Post by fani-berechet » Wed Jul 10, 2013 9:13 pm

Latest post of the previous page:

Azi m-a sunat doctorita. Dupa exact 2 luni mi s-a aprobat dosarul. De la 1 august trec pe intrerferon...
Am avut bulan mare, doctorita mi-a spus ca nu a mai avut pacient caruia sa i se aprobe asa rapid dosarul. Probabil cineva sus ma iubeste.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Wed Jul 10, 2013 9:40 pm

Felicitari daca se poate spune asa!

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Sat Jul 13, 2013 9:16 am

Ieri au fost mancate vinete intr-o salata...nici un efect sau durere...tratamentul rezista.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Oct 28, 2013 12:23 pm

Prietena mea de cand a facut tratamentul a mancat orice si nu a mai venit salbvare...de 2 ani bea mult ceai..acum nici ceai...o mai inteapa uneori fierea dar doar ATAT.

Am facut si eu tratamentul minune si de ieri seara astept sa vad ce iese...deocamdata nu a iesit nimic...daca nu a iesit nimic incep sa contest explicatia ca ala e sapun...sapunul trebuia sa iasa la toti intr-o cantitate rezonabila...ori la mine inca lipseste "sapunul" care ar trebui sa aiba un volum de 470 ml...mai asteptam.

P.S.
Am mai "recoltat" cateva.
Bucata mai mare e taiata in doua in a doua poza. Poti sustine ca este sapun...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Oct 28, 2013 1:35 pm

Si acum o sa vedem ceva care o sa demonstreze ca e posibil sa fie sapun. Asemenea conglomerate nu au unde sa se faca decat in intestine...

Deocamdata si parerile pro si cele contra nu se sustin in totalitate...
Mai cititi si aici...

Experiment neconcludent...singurul lucru care sustine faptul ca tratamentul functioneaza este starea prietenei mele...restul poate sa fie negat...si nici macar aia in mod stiintific...
Teoria ca bila eliminata sub forma acestor conglomerate si bila este plina de toxine...au mai fost o multime de bucatele de mici dimensiuni pe care nu am cum sa le analizez...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

ciine
membru
Posts: 795
Joined: Mon Jul 02, 2012 7:53 am
Location: Valcea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Hepatita C

Post by ciine » Tue Dec 24, 2013 3:35 pm

Dane , nu mai fa experimente , fa o colecistectomie , ca mine , in 3 zile esti acasa , manici bei ”ce vrea muschii tai” .
Cheltui mai multi bani pe tratamente care nu rezolva nimic , decit colecistetomia in sine .
Fa-o acum cind inca e orecum moca.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Dec 30, 2013 6:49 am

Multumesc pentru intentie Laur dar nu ma vei vedea pe mine la doctor pentru o "stetomie" decat daca nu mai am alternativa iar asta se va intampla greu. Iti pot enumera rezultatele acestei "stiinte" pe membrii familiei mele si cam 10-15% le apreciez...restul e marketing si esecuri.
In privinta celor care au scos fierea nu sunt asa de incantat de rezultate...
Iti doresc recuperare grabnica si cei 10-15% sa se aplice la tine .

ciine
membru
Posts: 795
Joined: Mon Jul 02, 2012 7:53 am
Location: Valcea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Hepatita C

Post by ciine » Mon Dec 30, 2013 9:22 pm

dan wrote:Multumesc pentru intentie Laur dar nu ma vei vedea pe mine la doctor pentru o "stetomie" decat daca nu mai am alternativa iar asta se va intampla greu. Iti pot enumera rezultatele acestei "stiinte" pe membrii familiei mele si cam 10-15% le apreciez...restul e marketing si esecuri.
In privinta celor care au scos fierea nu sunt asa de incantat de rezultate...
Iti doresc recuperare grabnica si cei 10-15% sa se aplice la tine .
Mai inteles gresit , sunt recuperat dupa a treia zi de la operatie , maninc , beau ce vrea muschiul meu , nici eu nu credeam ca ma pot simtii atit de bine si confortabil fara fiere , care imi facea viata un cosmar , cum i se scula ei, eu nu sunt masochist sa suport asa ceva , tai raul de la radacina, confortul meu e mai important in viata asta asa de scurta.

Pietrele mele erau mici 2-3mm si cca 30-40 buc , negre si colturoase , ce arati tu prin poze nu sunt reale , dimensiunile alea nu pot fi eliminate intrucat canalul coledoc nu permite asemenea dimensiuni.

Sanatate , toate cele bune pt noul an!

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Dec 30, 2013 9:39 pm

N-am zis ca sunt pietre ce am eliminat...in fine...
Eu am scos o singura masea pana acum din mine si mi-a parut tare rau, fiind scoasa tot aproape inutil...daca tu crezi ca . corpul uman, este o masina din care scoti ce doresti tu...eu nu cred asa ceva...daca eu credeam in mecanica asta numita medicina nu mai discutam azi ca eram in alta parte...nu doresc nimanui sa ajunga sa stie cate stiu eu despre "medicina"...

Sanatate Laure si putere de munca.

Post Reply