Hepatita C

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

ciine
membru
Posts: 795
Joined: Mon Jul 02, 2012 7:53 am
Location: Valcea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Hepatita C

Post by ciine » Mon Jun 24, 2013 11:29 am

Latest post of the previous page:

la 1.8cm nu e o problema , cele mici sunt cele mai periculoase

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Jun 24, 2013 11:32 am

Daca teroia "mea" e adevarata pe langa cea de 1.8 cm mai are inca sute mai mici ...

Oricum, daca ce spui tu e adevarat, si nu exista decat pietrele astea mari, atunci "tratamentul" nu-i poate face rau...

Te anunt ce decide...ca e pe fierea ei pariul :)

Ramane o enigma ce sunt aceste formatiuni scoase...care devin mai putin numeroase cu fiecare tratament, enigma pentru mine, medicii am vazut ca nu mai au surprize...doar multe boli incurabile...

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hepatita C

Post by hudemanicolai » Mon Jun 24, 2013 1:12 pm

Eu, am dus acele formatiuni la un medic urolog si mi-a zis ca nu sunt pietrele din fiere ci doar niste formatiuni rezultate printr-un fel de saponificare a cantitatii mari de ulei de masline ingerat.
Nu ma pricep sa comentez, doar am vrut sa mai aduc un punct de vedere in discutie.
Iar pt reducerea riscurilor de a "iesi rau" o asemenea procedura, se recomanda sa fie precedata de cateva zile de "regim". Nu-mi mai aduc aminte exact cum, dar daca intereseaza pe cineva, as putea cauta prin "arhive"
Doamne ajuta si... fara pietre.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Jun 24, 2013 1:46 pm

Da, asta spun medicii, dar eu nu cred. La fiecare tratament numarul lor scade. Vom testa si vom vedea.
Intrebarea este, daca dupa tratament, au disparut "ca prin minune" pietrele de la fiere sau nu? Au fost ceva imbunatatiri ale sanatatii?

Regimul este cu scopul de a "inmuia" pietrele. Niste acizi din mere fac cam acelasi lucru care il face medicamentul ursofalk dar care este cam scump pentru rezultatele lui.

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hepatita C

Post by hudemanicolai » Mon Jun 24, 2013 2:17 pm

dan wrote:Intrebarea este, daca dupa tratament, au disparut "ca prin minune" pietrele de la fiere sau nu? Au fost ceva imbunatatiri ale sanatatii?
Am facut aceasta procedura acum multa vreme si era parte dintr-un program de curatire(purificare) a organismului pt alte probleme de sanatate. N-am avut nici atunci si (din fericire) nici acum, probleme cu fierea, deci n-am facut un ecograf ca sa pot compara ce a fost inainte si dupa bautul uleiului de masline.
La ultimele analize nu aveam decat nisip la rinichi, fierea era OK, dar daca cumva ma improprietaresc cu vreo cariera de piatra prin fiere, o sa va tin la curent cu activitatea miniera de pe acolo.
Doamne ajuta

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Jun 24, 2013 2:21 pm

E in regula, multumesc.

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hepatita C

Post by hudemanicolai » Mon Jun 24, 2013 2:28 pm

In schimb cunosc un caz concret care a baut ceai de patrunjel pt pietre la rinichi si pe ecograf s-au vazut rezultate.
Pana la urma a fost si la operatie, dar doar pt ca n-a avut rabdare(si nu-i prea placea ceaiul) sa mai continue cu ceaiurile si l-au "vrajit" niste medici ca dupa o saptamana e apt de munca(si chiar asa a fost).
Uneori e mai comod cu operatia, dar eu as fi incercat sa evit aceasta varianta, mai ales ca se vedeau rezultate reale.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Jun 24, 2013 2:34 pm

Pietrele la rinichi au o alta poveste. Astea la fiere, desi sunt mai moi, nu se pot elimina pentru ca blocheaza calea biliara comuna.
Sigur exista si o cale de topire, inmuiere a pietrelor de la fiere dar dureaza. Daca aflu ca metoda asta e un "mambo jambo" o sa ma duc sa le spun si lor...dar mai am pana ma hotarasc.

E bine sa discutam si sa avem experienta cat mai corecte si ca teorie si ca practica si sa separam balariile de adevar. Pe internet informatia nu este distilata poate aici reusim.

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Hepatita C

Post by hudemanicolai » Mon Jun 24, 2013 3:16 pm

dan wrote:Pietrele la rinichi au o alta poveste.
Si inca una interesanta, ca daca la fiere se rezolva cu scoaterea ei, la rinichi nu-ti prea da mana sa aplici aceeasi metoda.
E bine ca s-a initiat acest topic, ca sa mai schimbam si pe la noi cate ceva si sa ajungem sa functionam si noi ca niste sobe cu ardere performanta.
Doamne ajuta

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Mon Jun 24, 2013 3:21 pm

Nu se rezolva nimc cu scoateri. Este solutia de avarie inainte sa dai coltul. Eu ma bucur ca , ciine, joaca rolul "oficial" ca altfel nu am cu cine sa discut si doar o parere nu este foarte benefica.
Taicamiu a dat coltul si avea doar cateva fire albe in cap. I-au scos tot asa "fara riscuri" "laparoscopic" prostata si in final s-a chinuit 3 ani...venea cu un pumn de pietre acasa de la doctor si nu stiam ce sunt treburile alea. In final s-a odihnit definitiv dupa ce i-au rupt uretra, in spital, la o banala manevra de scos sonda, si a facut hemoragie interna. Bineinteles ca la autopsie nu scrie o cauza a decesului iar mortul e mereu vinovat.
Adevarul ca nu e economic sa trimiti pacientul acasa fara fierea scoasa...mai bine o scoti si nu mai trece pe la tine cu aceeasi problema toata viata...e cea mai comoda si ieftina metoda si apoi ai si un consumator de medicamente pe viata...este super pentru tine ca medic.


Ca sa ne bucuram de sobe avem nevoie de sanatate asa ca este legat si de sobe :)
Hai sa ne schimbam alimentatia si felul cum mancam si la scosul fierii mergem la sfarsit...pana atunci...mai cautam.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Hepatita C

Post by phoenix » Tue Jun 25, 2013 9:00 pm

Aici e si tratamentul unora care nu au reusit, vedeti la comentarii elena moghilda.

http://www.medicina-naturista.ro/stil-d ... liare.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply