SOBA DE TERACOTA IN DOUA CLOPOTE

Cahle, fumuri, teracote, ursoaica.

Moderators: sobe, teracotix

flavius76
SUPORT
Posts: 2581
Joined: Wed Jul 04, 2012 12:04 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 31 times

Re: SOBA DE TERACOTA IN DOUA CLOPOTE

Post by flavius76 » Sat Nov 02, 2013 6:58 pm

Latest post of the previous page:

valistrugaru wrote:Cel mai mult imi place cum ai facut modelele din teracota ai avut multa rabdare BRAVO .Daca nu te superi pot sa le foloses si eu in desenele mele .MULTUMESC.
Poti sa folosesti ce vrei, oricum nu e mare lucru, creezi un model, apoi il multiplici de n ori. Se pare ca si tu ai multa rabdare, schitele tale sunt destul de reusite.

valistrugaru
sobar
Posts: 238
Joined: Tue Mar 12, 2013 5:21 pm
Location: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Re: SOBA DE TERACOTA IN DOUA CLOPOTE

Post by valistrugaru » Sat Nov 02, 2013 7:11 pm

flavius76 wrote:
valistrugaru wrote:Cel mai mult imi place cum ai facut modelele din teracota ai avut multa rabdare BRAVO .Daca nu te superi pot sa le foloses si eu in desenele mele .MULTUMESC.
Poti sa folosesti ce vrei, oricum nu e mare lucru, creezi un model, apoi il multiplici de n ori. Se pare ca si tu ai multa rabdare, schitele tale sunt destul de reusite.
MULTUMESC pentru apreciere.Am vazut soba din caramida pe care ai desenato a esit tare de tot ai avut ceva munca la ea ,a facuto cineva sau doar este un proiect.

flavius76
SUPORT
Posts: 2581
Joined: Wed Jul 04, 2012 12:04 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 31 times

Re: SOBA DE TERACOTA IN DOUA CLOPOTE

Post by flavius76 » Sat Nov 02, 2013 7:43 pm

A fost o conceptie pentru un prieten, inca nu s-a materializat.

user_banat_85
senior
Posts: 2855
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: SOBA DE TERACOTA IN DOUA CLOPOTE

Post by user_banat_85 » Sat Nov 02, 2013 9:40 pm

Bobo wrote:...Andrei. la intilnirea de la cristuru ti-am spus de un baiat care se preocupa mult de sobe . Este vorba de Vali Strugaru. El a prezentat proiecte de fel si fel de sobe si cu schimbator.
:) Tin minte, prietene. Sper ca si deacum in colo dansul sa foloseasca arhiva forumului dar si sa nu se sfieasca sa adauge si lucrarile lui, ca sa ne bucuram impreuna!
Iar cand va ajunge un Mare sa nu ne ignore.. :lol:

vali
junior
Posts: 10
Joined: Wed Oct 17, 2012 4:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SOBA DE TERACOTA IN DOUA CLOPOTE

Post by vali » Sun Apr 27, 2014 3:29 pm

Salutari,tuturor.Citesc cu drag tot ce ati postat.Vizualizez imagini.Incerc sa insusesc cit mai multe informatii,despre constructia unei sobe.De caramida,de teracota,dar cu registru.Momentan ma incalzesc de 7 ani,la o soba cu serpentina in focar.Sunt multumit 80%.Dar vreau mai mult.Numai ca am o rugaminte.Nu pot vizualiza tot.Nu am acces la tot.Poate ma ajutati.Va multumesc :thankyou:

nicknelu1900
junior
Posts: 1
Joined: Mon Feb 13, 2017 10:38 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SOBA DE TERACOTA IN DOUA CLOPOTE

Post by nicknelu1900 » Mon Feb 13, 2017 10:45 pm

Vreau si eu schema sobei de teracota cu doua clopote.

Post Reply