Acum este Dum Dec 17, 2017 3:51 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
Postare numar:#61  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 10:49 am 
Neconectat
senior

Pe viitor , in masura timpului disponibil urmeaza o soba "toba " si una " tambal " :lol: :lol: :lol: . In functie de timpul disponibil , desigur .
Astept de la constructor doua trei poze cu modelul de ceramica pentru a lua culoarea .

:clap:

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#62  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 1:07 pm 
Neconectat
senior

Cred ca cel mai in masura sa vorbeasca despre randament este cel care le zideste . Eu ... asta din Africa , am postat multe desene , comentarii ... doar cateva . Nici aplaudatul nu este liber ?! Astept si eu sa vad desene facute de altcineva , ori doar eu trebuie sa postez si restul sa comenteze . Responsabilitatea acestei lucrari si-o asuma cel care o face . Nu oblig pe nimeni sa faca o soba dupa desenul meu , asa cum nimeni nu imi poate ingradi libertatea de a posta . Vorba vine ... :D
Sau o sa fac desene si le postez peste tot , si aici , si pe _reclama_ , ca doar este forum si am libertatea sa postez picturi sa desene 3D . Pana cand voi avea aceasta libertate ....
A fost ultimul desen postat aici . Cred ca pot posta prostioarele mele si ... dincolo .
In rest ... Doamne ajuta .

O sa vorbesc cu sefu sa ma bage la servici doar de zi , sa nu mai fiu in ture :lol: :lol: :lol:
Cu stima .

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#63  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 2:07 pm 
Neconectat
senior

gi0 scrie:
Cred ca cel mai in masura sa vorbeasca despre randament este cel care le zideste . Eu ... asta din Africa , am postat multe desene , comentarii ... doar cateva . Nici aplaudatul nu este liber ?! Astept si eu sa vad desene facute de altcineva , ori doar eu trebuie sa postez si restul sa comenteze . Responsabilitatea acestei lucrari si-o asuma cel care o face . Nu oblig pe nimeni sa faca o soba dupa desenul meu , asa cum nimeni nu imi poate ingradi libertatea de a posta . Vorba vine ... :D
Sau o sa fac desene si le postez peste tot , si aici , si pe _reclama_ , ca doar este forum si am libertatea sa postez picturi sa desene 3D . Pana cand voi avea aceasta libertate ....
A fost ultimul desen postat aici . Cred ca pot posta prostioarele mele si ... dincolo .
In rest ... Doamne ajuta .

O sa vorbesc cu sefu sa ma bage la servici doar de zi , sa nu mai fiu in ture :lol: :lol: :lol:
Cu stima .

Daca tot le faci pune proiectul sa ia fiecare ce sectiune doreste, (sa poti sa vezi niste cote , sa vezi daca poti sa executi asa ceva) , si legat de el poti sa pui si mii de sectiuni dupa cum doresti , dar asa apare , cum de altfel a fost si pana acum , ca sunt cu dedicatie si normal ca intelege doar unul singur , si restul aplauda .

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#64  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 5:26 pm 
Neconectat
membru

Buna ziua, vad ca lumea a inceput sa se certe ca pe alte forumuri. Va rog sa evitati tonul asta sau o sa fiu nevoit sa banez temporar pe unul , pe altul, sau pe toti.
Daca nu va convine asa o sa impart proiectele pe sectiuni, sobarii cu sobarii si amatorii cu amatorii.
Nu o sa meaga nici asa, o sa va rog sa propuneti solutii.

Cearta pe acest forum este inerzisa asa ca va rog sa va controlati.

Multumesc.

Raportează acest mesaj

Acest useri au multumit autorului DAN pentru postul: liviu-tiutiu (Mie Mai 10, 2017 6:47 pm)
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#65  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 7:29 pm 
Neconectat
senior

Imi cer scuze pentru lipsa de respect . . Eu sunt amatorul certaret . Domnul @tonyst are dreptate .
Daca se poate sterge postarea mea , raman recunoscator .
Cu stima .

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#66  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 8:21 pm 
Neconectat
membru

Images: 0
In ultimul timp se posteaza tot mai putin pe forum...
Mie imi plac aceste sobe si citesc cu placere noile postari. Chiar ma bucur cand gi0 si cu georeby povestesc noile lucrari aici pe forum. Ar putea sa povesteasca in privat dar o fac aici si bine fac! Multi culeg informati pretioase.
Si eu in parte is de aceias parere cu @tonyst adica miar placea sa fie gi0 mai deschis cu noile proiecte sa le posteze mai in detaliu sa lase cate un desen in skp...dar...decat sa nu mai posteze deloc eu is multumit si cu atat!! Ei nu is obligati sa dee informati amanuntite la nimeni dar eu cred ca daca ii rugam frumos frumos o sa o faca.
Asa ca eu is primul care va roaga mult pe toti cei care lucreaza cu asfel de sobe sa posteze aici pe forum noile lucrari, nu costa nimic dar aduce mult beneficiu altora!!! :thumbup:

Raportează acest mesaj

Acest useri au multumit autorului OrosEmanuEl pentru postul: Gigi (Vin Iun 23, 2017 6:04 am)
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#67  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 9:51 pm 
Neconectat
senior

cine doreste secrete sa le afle din munca lui si nu din munca altora...cred ca asa este corect daca vreau io sa arat :shhh: arat si daca nu vreau nu arat :think: cine are bunavointa sa faca programe ca sa le controleze toata lumea :clap: nu are decat sa deseneze personal sau sa angajeze proiectant si sa ofere pe gratis... dupa aia o sa devin si io carcotas ... :crazy: vad ca nu este deajuns ca se posteaza lucrari se si doreste si secrete personale...cautati fratilor si faceti sobe full ca nu va opresc deloc, daca vreti va dau si clienti ca sa testati pe banii lor viitoarele lucrari ...dar nu asteptati pleasca ..ca nimeni nu lucreaza pe gratis :thumbup:

Raportează acest mesaj

Acest useri au multumit autorului georeby pentru postul: valistrugaru (Sâm Mai 13, 2017 12:58 pm)
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#68  MesajScris: Mie Mai 10, 2017 10:19 pm 
Neconectat
senior

georeby scrie:
cine doreste secrete sa le afle din munca lui si nu din munca altora...cred ca asa este corect daca vreau io sa arat :shhh: arat si daca nu vreau nu arat :think: cine are bunavointa sa faca programe ca sa le controleze toata lumea :clap: nu are decat sa deseneze personal sau sa angajeze proiectant si sa ofere pe gratis... dupa aia o sa devin si io carcotas ... :crazy: vad ca nu este deajuns ca se posteaza lucrari se si doreste si secrete personale...cautati fratilor si faceti sobe full ca nu va opresc deloc, daca vreti va dau si clienti ca sa testati pe banii lor viitoarele lucrari ...dar nu asteptati pleasca ..ca nimeni nu lucreaza pe gratis :thumbup:

Am zis sa tac da atitudinea ta ma determina sa iti spun ca eu le am studiat f . bine sobele astea , si toti mastodontii creati de tine sunt niste guri de foc unde bagi lemne in prostie si randament sub asteptari .
Deci o mare pacaleala , si secretele tale si sa nu spun si ale clanului de pe celalat forum " clanul _reclama_ " eu spun ca secretele tale sunt o mare minciuna .
Ai datoria sa ma combati , tu esti constructorul si noi beneficiarii .
Asa ca esti pe calea predecesorilor tai , marii sobari de pe celalalt forum , vezi doamne sa nu va furam uriasele descoperiri , dupa ce
a ti asudat atat .
Zideste si taci din gura , tu cel putin nu prea vad ce a i putea sa ne spui in aceasta materie , e de clasa a treia si mai ai pana aici .

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#69  MesajScris: Joi Mai 11, 2017 6:01 am 
Neconectat
membru

Deci continuati...nu conteaza cine are dreptate doar ca un criticism continuu nu aduce nimic bun. Daca fiecare face ce doreste o sa fac si eu ce vreau.

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Postare numar:#70  MesajScris: Joi Mai 11, 2017 6:43 pm 
Neconectat
senior

Domnul Dan , eu sunt vinovat pentru aceste discutii in contra-dictoriu . Am dat dovada de lipsa de educatie si imi cer scuze fata de membri forumului .
Cu tot respectul .

Raportează acest mesaj
Sus
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2