Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite.

Moderator: christi40

Post Reply
phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by phoenix » Tue Jun 09, 2015 8:25 pm

Latest post of the previous page:

Faci surprize domnule moderator? Asteptam propunerea cu sot...:) diabia astept :)

valistrugaru
sobar
Posts: 238
Joined: Tue Mar 12, 2013 5:21 pm
Location: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by valistrugaru » Tue Jun 09, 2015 8:43 pm

Salut tuturor nu vreau sa ma intelegeti gresit de la inceput ,am citit tot ce a-ti scris voi pe aici dar in ,,Arhiva lucrarilor finalizate,,suntem numai 7 ..viewforum.php?f=39..voi" onclick="window.open(this.href);return false; ati spus sa isi dea cu parerea cei care au lucrari terminate mai de mult, am si eu o intrebare unde sunt celelate lucrari ca multi useri acolo cauta sau ,,,Arhiva lucrarilor finalizate,,este numai asa o prezentare imi cer scuze daca am deranjat pe cineva si vreau sa nu ma puneti in juriu ca nu merit :oops:

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by phoenix » Tue Jun 09, 2015 8:54 pm

Vali, acolo au postat lucrari cine a dorit sa posteze cu adevarat foarte putini care si-au luat raspunderea si tu esti printre ei.
Si tu poti face parte din asa zisul juriu ca ai facut poate mai multe sobe decat multi si cred ca esti singurul care a facut un filmulet de promovare pentru forum.
Orice alegere a unui castigator sau membru de juriu este in esenta aleatorie, spre deosebire de alte forumuri aici nu exista mai bun sau mai putin bun, cine e inca aici insemna ca este CHIAR inca aici.

O sa vezi ca in final o sa participe si ca membru doar cei ce doresc pentru ca mai toti fug de nominalizari :)

Nici un concurs nu a fost vreodata drept pentru ca exista doar 1 castigator...poate ca e corect in lumea materiala dar in alte lumi e chiar pe dos...

P.S.
nah ca a plecat cu fata rosie si nici n-a citit ce am scris...Vali sughita si intoarce-te sa citesti ...

valistrugaru
sobar
Posts: 238
Joined: Tue Mar 12, 2013 5:21 pm
Location: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by valistrugaru » Tue Jun 09, 2015 9:24 pm

Multumesc Dane pentru apreciere . :thumbup:

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by phoenix » Tue Jun 09, 2015 9:32 pm

Serios, am inceput discutiile ieri, nu este cazul sa fie nimeni suparat. Chiar ieri se vorbea de cazanul tau cu ardere interioara pe care eu nu l-am observat inainte...mai e drum lung pana la juriu etc etc...cred ca doar doua persoane au propus o lista in rest nimic :)

Propune si tu o lista acolo...


viewtopic.php?f=76&t=913" onclick="window.open(this.href);return false;

Eu intretin discutiile ca sa primesc mai multe voturi daca o sa fiu propus, interesul poarta fesul, ridicati si voi mainile in fata la profesori chiar daca nu stiti nimic poate ii pacalim "eu stiu tovarasa profesoara ! Eu, eu, eu!" Desemenea incerc sa ma dau bine pe langa viitorul presedinte sa imi dea un bonus la soba mea macar penultimu sa ies...

gi0
senior
Posts: 6950
Joined: Sat Sep 15, 2012 11:22 pm
Location: Constanta
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by gi0 » Tue Jun 09, 2015 10:01 pm

Domnule @christi40 , sa nu spuneti ca il propuneti pe domnul Razvan :wtf:

gi0
senior
Posts: 6950
Joined: Sat Sep 15, 2012 11:22 pm
Location: Constanta
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by gi0 » Wed Jun 10, 2015 4:10 pm

Deci nu am ghicit...

Din punctul meu de vedere , desi domnul Flavius trebuie sa faca parte din lista , dansul trebuie sa fie separat de echipa de baza , iar daca se doreste mai poate lua cu dansul inca un bembru pe care il considera dansul mai apt peste toti ceilalti .
Dansul este ”managerul general ”,iar echipa formata din ceilalti manageri trebuie sa faca verificarile de baza si daca nu se pot trege concluzii finale unanime ,abia atunci echipa apeleaza la ”seful” mare ,daca este doar unul singur .
Daca din start il puneti pe domnul Flavius in linia intai , atunci intreaga echipa va oscila in a lua ”decizii” , asteptand sa vada ce zice sefu mare prima data.
Concluziile finale vor merge cu echipa la managerul general care , doar daca este nevoie , si are ceva retineri poate face adaugiri ,observatii etc , si abia apoi se definitiveaza concluzia finala.
Membrii care formeaza echipa nu au voie sa fie extremisti in cazul unei constructii noi .Daca o idee ar putea sa se materializeze , chiar daca sansele sunt mai mici , trebuie incercata . Doar testele si masuratorile pot valida sau nu ideea , si atunci se poate spune daca ea , ideea , merita promovata sau nu .
Afirmatia mea referitoare la formarea echipei manageriale este bazata pe experienta de zi cu zi .
Cu stima.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 8:09 pm

Un presedinte al juriului, consider ca nu este necesar, dar consider o idee buna in al desemna pe Flavius moderatorul juriului pe langa calitatea sa de membru cu drept de vot, iar voturile sa fie egale ca valoare.


Dar ca sa inceapa o data prezentarea agregatelor si dezbaterile acestora, rog sa va hotarati si asupra celor patru liste, inca neprezentate.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 8:12 pm

gi0 wrote:Domnule @christi40 , sa nu spuneti ca il propuneti pe domnul Razvan :wtf:

Ai vrea tu!!, am vazut eu ca va curtati, tu cerandu-i reteta sertarelor, el cerandu-ti injurios sa-l lasi naibii in pace cu detalii d'astea. Nu ma bag!

Dar daca insisti...... cine stie?

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 8:18 pm

gi0 wrote:.....
.......Membrii care formeaza echipa nu au voie sa fie extremisti in cazul unei constructii noi.....
Cu stima.


Ba chiar vor fi, altfel deturnam subiectul la fel ca pe alte forumuri si nu se mai intelege nimic, cuma era vorba aia nou popularizata?????......... aaaa ...... " ori suntem seriosi ori nu mai suntem"!?

gi0
senior
Posts: 6950
Joined: Sat Sep 15, 2012 11:22 pm
Location: Constanta
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by gi0 » Wed Jun 10, 2015 8:32 pm

Nu am inteles ultima afirmatie ,dar nu sunteti obligat sa explicati si pe intelesul meu ...
Cu stima.

Post Reply