Anunt forum

Moderator: sobe

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Wed Apr 17, 2013 12:23 pm

Latest post of the previous page:

Deja primesc contributii dar nu mai stiu cine a trimis.
Va rog sa-mi dati si un pm dupa ce depuneti banii ca sa stiu de la ce useri au venit. Doar un pm gol sa stiu userul.

Multumesc pentru efortul vostru.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Wed Apr 17, 2013 12:28 pm

admin wrote:@iliviu a trimis 10 euro prin paypal
@ciobanuvali 50 de lei azi.
@Ciobimar 100 lei
@Iosif 80 de lei
@marioni 100 lei
Multumim Liviu, Vali, Iosif, Marin, dl Marius.
Am mai primit
@nicada 50 de lei
anonim 50 lei
@liviu-tiutiu( fostul telecomenzitv) 50 lei

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Wed Apr 17, 2013 12:50 pm

Restul de contributii, necheltuite, astept sa vad cum merge prmovarea sa vad cat mai este necesar.
Pastrez o parte pentru hostare, sa am o rezerva de 25 de euro, pentru urmatorul an, sa nu apara probleme cu spatiul.

Vom vedea in urmatoarea perioada daca o sa trecem pe alta platforma, functie de cat contribuie userii care mai doresc sa doneze. O alta platforma insemna de la 150 de euro in sus. Nu cred inca ca e timpul sa trecem la o platforma platita sa steptam sa atingem cateva mii de useri sau cand vor aparea probleme cu bazele de date sau Doamne fereste cu atacuri ale "binevoitorilor" si mai discutam.

Totusi o sa mai vreau sa schimb un pic forumul, sa-i adaug o interfata mai specifica unui forum de incalzire.
O sa incerc sa lucrez la partea de cod dar o sa am nevoie pe cineva care se pricepe la editare in Corel sau Photoshop, sa facem fara bani modificarile.

Deocamdata sunt multumit cum se misca serverul si de serviciile host-ului, au fost foarte cooperanti.
Promovarea deabia a inceput, rezultatele le vom vedea in urmatoarele cateva luni.

tonyst
senior
Posts: 3687
Joined: Fri Jan 04, 2013 11:11 am
Location: Constanta
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Anunt forum

Post by tonyst » Wed Apr 17, 2013 12:55 pm

ciobanuvali wrote:Mai oameni buni

Eu stiu cum suntem noi oamenii, cel putin eu sunt f. zgarcit, dar eu vreau sa cred ca nu pot sa traiesc cu gandul de a risipi banii si de aceea poate sunt catalogat zgarcit.
Dar cand e vorba de o problema ca aceasta mi se pare f simplu, vrei sa faci ceva, trebuie sa si investesti putin.
Adica eu ce sa fac acuma, sau voi cei care ati fost ca mine la inceput, dau bani pe samota, caramida, etc, cateva mii de lei, si nu pot contribui la intretinerea locului de unde invat toate acestea?? Nu cred ca este cineva care sa nu vrea sa dea cate putin, nu mult dar se aduna, sa vedeti.

Haideti ca merita.
SI daca nu reusesc sa fac soba dar raman cu ganduri frumoase si tot nu sunt bani pierduti, dar eu sper ca voi reusi.

Stiu ca va este greu sa dati bani unor straini, dar in primul rand nu cere nimeni 5 mil ci o suma mai mica cat poate fiecare.

Eu o sa fac transfer online caci oricum imi platesc toate facturile online si ma descurc, voi lua legatura imediat cu administratorul.

Hai ca se poate, Doamne ajuta

Vali
astazi ajung si eu la banca.

Lonely
senior
Posts: 1028
Joined: Sat Mar 09, 2013 6:33 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Anunt forum

Post by Lonely » Wed Apr 17, 2013 8:35 pm

admin wrote:Totusi o sa mai vreau sa schimb un pic forumul, sa-i adaug o interfata mai specifica unui forum de incalzire.
O sa incerc sa lucrez la partea de cod dar o sa am nevoie pe cineva care se pricepe la editare in Corel sau Photoshop, sa facem fara bani modificarile.
Eu am lucrat in corel 9-10 si photoshop, dar ca home user nu profi.
Daca pot ajuta, cu placere.

Iar de bani ca sunt mai multi, eu vreau sa cred ca ma asteptam, suntem atatia si cu suflet mare caci altfel nu ne intelegeam asa de bine, vedem noi sau dvs ce facem/faceti cu ei, bani sa fie. :D
Cu stima Vali

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Wed Apr 17, 2013 9:14 pm

@iliviu a trimis 10 euro prin paypal
@ciobanuvali 50 de lei .
@Ciobimar 100 lei
@Iosif 80 de lei
@marioni 100 lei

Am mai primit
@nicada 50 de lei
anonim 50 lei
@liviu-tiutiu( fostul user telecomenzitv) 50 lei

@tonyst 100 lei

Aproximativ 140 de euro stransi si 57 euro cheltuiti.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Fri Apr 19, 2013 12:10 pm

admin wrote:@iliviu a trimis 10 euro prin paypal
@ciobanuvali 50 de lei .
@Ciobimar 100 lei
@Iosif 80 de lei
@marioni 100 lei

Am mai primit
@nicada 50 de lei
anonim 50 lei
@liviu-tiutiu( fostul user telecomenzitv) 50 lei

@tonyst 100 lei

Aproximativ 140 de euro stransi si 57 euro cheltuiti.
@flavius 100 lei
@vovita 50 de lei

Am strans suficient pentru hostare si un pic de promovare.
Daca mai este cazul, o sa mai deschid o campanie, dupa ce ne consultam daca mai cumparam ceva.


Va multumim.

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Anunt forum

Post by ciobimar » Fri Apr 19, 2013 12:56 pm

Dati-mi voie ....sa-i multumesc si eu lui Flavius...un OM de mare caracter... D-le ...cat a ajutat el forumul si pe noi toti... si o face si acum la mare nevoie ..jos palaria ..
Last edited by Guest on Sat Apr 20, 2013 7:56 am, edited 1 time in total.
Reason: am scos o parte din mesaj sa nu mai fie motiv de cearta

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Fri Apr 19, 2013 8:54 pm

Va rog sa nu va mai ciondaniti. Am primit un pm pe privat care este posibil sa fie nascut din aceste discutii asa ca va trebui sa le fac sa dispara.

Am cerut donatii in momentul in care nu mai aveam practic server. Nu am obligat pe nimeni sa trimita vreo suma desi vad ca unii au inceput sa ceara cate ceva pentru aceste donatii chiar daca respectivii nu au facut o donatie din care imi aduc aminte.
Aparitia grupului VIP a fost cerut de o parte din cei care contribuie cu lucrari si am considerat ca este cazul sa il fac. O parte din voi nu va place aceasta situatie dar eu cred ca este corect ca si cei care au donat o suma sa primeasca ceva la schimb, o apreciere din partea forumului desi ea nu este obligatorie.


Folosirea forumului este un privilegiu pentru useri si nu o obligatie pentru administratie sa-l intretina voluntar si asta este la bunul simt ma gandesc.
Deasemenea nu imi impuneti conditii pentru o eventuala donatie.

Pot sa folosesc si butonul de ban desi l-am mai folosit o singura data si doar pentru cateva ore ca sa linistesc spiritele. Nu ma obigati.

Va multumesc.

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Anunt forum

Post by ciobimar » Sat Apr 20, 2013 8:46 am

Da D-le Admin eu am gresit ..m-am referit la luvio si Anduvirgil...dar nu voi mai spune nimic ca oricum e fara rost..am crezut ca suntem impreuna si la bine si la greu ...asa ca fiecare cu constiinta lui ...succes in continuare ...fiecare cum ii merge...

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Sat Apr 20, 2013 8:55 am

Eu tot ma lucrez de o saptamana la forum si tot ce a insemnat schimbarea asta plus ceva pe deasupra iar voi va certati si mai trebuie sa ma ocup si de voi.
Ieri aproape am banat un user care s-a simtit atins de cateva afirmatii facute de tine asa ca am avut nevoie sa discut si cu el desi nu prea aveam timp. A primit si un avertisment.

Si ca sa vezi, unde dai si unde crapa, este un alt user decat cei doi.

Daca mai continuati o sa blochez tot forumul ca sa pot lucra.

Post Reply