Anunt forum

Moderator: sobe

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Mon Mar 17, 2014 2:10 pm

Latest post of the previous page:

Dupa 12 ore de mutare fisiere revenim.
Mai este o problema cu linkurile catre vechiul domeniu dar o sa le rezolv si pe acelea.

Sa-mi indicati orice probleme apar, daca apar.

Multumesc.

Instalatorul de Iasi
Referent
Posts: 273
Joined: Sat Sep 08, 2012 3:02 pm
Location: Iași
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by Instalatorul de Iasi » Mon Mar 17, 2014 2:53 pm

Nu este chiar o problemă, dar pe pagina de ”Modificare profil” ai două cîmpuri (”Localitate:” și ”locatie: *”) pentru acelaș lucru.


P.S. Cînd timpul îți va permite, poate că nu ar strica un pic de curățenie la sectorul ”Zîmbete”. :YMPEACE:

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Sat Mar 22, 2014 8:34 pm

Am instalat o aplicatie care permite celor doritori sa markeze pozele cu wathermark.
O sa las la alegerea userilor cine isi marcheaza pozele si cine nu. In momentul cand se uploadeaza o poza se bifeaza la "AAW Watermarking: [attachment] Da Nu" functie de ce doreste fiecare. Default este nu si poza ramane nomodificata. Daca se marcheaza Da va aparea ceva de genul pozei atasate.
Deasemenea nu se pun poze cu drepturi de autor de pe alte siteuri, poze care nu sunt ale autorilor de drept, si NU se marcheaza. In regulament scrie ca nu de pun poze cu drepturi de autor...daca se pun se indica neaparat sursa iar in acest caz nu mai e necesara marcarea.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

gi0
senior
Posts: 6950
Joined: Sat Sep 15, 2012 11:22 pm
Location: Constanta
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Re: Anunt forum

Post by gi0 » Sun Nov 09, 2014 11:21 pm

Stimati domni,am pus pe _reclama_ un link de indrumare catre acest site,si a fost sters.Am incercat iar ,dar imi raspunde ca am pus linkul unui site nepermis :shock: .Imi puteti spune ce se intampla?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

postasul
membru
Posts: 150
Joined: Fri Sep 27, 2013 8:37 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by postasul » Mon Nov 10, 2014 12:01 am

gi0 wrote:Stimati domni,am pus pe SP un link de indrumare catre acest site,si a fost sters.Am incercat iar ,dar imi raspunde ca am pus linkul unui site nepermis :shock: .Imi puteti spune ce se intampla?
Ce să se-ntâmple, nu e clar?
Au cenzurat accesul.....
Ăsta-i românu`, ce să-i faci...
Îl sperie progresul.

flavius76
SUPORT
Posts: 2581
Joined: Wed Jul 04, 2012 12:04 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 31 times

Re: Anunt forum

Post by flavius76 » Mon Nov 10, 2014 12:08 am

E vorba de regulamentul forumului, nu se permite postarea de linkuri care indruma spre un site concurent.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Mon Nov 10, 2014 1:25 am

E mai complicat de atat, mult mai complicat de atat, dar in esenta nu au fost permise niciodata linkuri catre acest forum de la acel forum. Cand am fost promovati ca site concurent s-a promovat un topic la importante, pana atunci ne considerau site "obscur". De atunci politica s-a schimbat, se preiau userii...odata cu "promovarea" o parte din echipa "noastra" a plecat la SP.
De 3 zile nu mai sunt permise nici linkurile catre ei. Puteti incerca sa puneti ceva de genul sobarul (.). com dar atunci probabil va vor bana moderatorii.
Oricum nu putem concura , cu rezervele modeste ale unor pasionati, fara reclame in marea concurenta de pe Internet. Odata introduse reclame si bani incet incet apar interese si modificarea directiilor si "politicilor".
Asa ca, amatorii si profesionistii nu se vor intalni niciodata. Pestii mici sfarsesc in gura pestilor mari...deocamdata suntem o scrumbie...

Oricum rolul acestui forum a fost doar promovarea acelui topic la importante, acum se poate autodizolva :)

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Anunt forum

Post by hudemanicolai » Mon Nov 10, 2014 9:13 pm

Buturuga mica rastoarna carul mare.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Mon Nov 10, 2014 11:08 pm

Asta nu se poate. Este vorba de bani si atat.

hudemanicolai
SUPORT
Posts: 572
Joined: Fri Nov 30, 2012 2:35 pm
Location: Tulcea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Anunt forum

Post by hudemanicolai » Tue Nov 11, 2014 8:02 pm

Daca ne referim doar la bani, ai dreptate tu.
Daca ne gandim si la altele, se poate si ce-am spus eu.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Anunt forum

Post by admin_1234 » Tue Nov 11, 2014 10:10 pm

Nicolai, nu cred ca este suficient asa cum este in societatea actuala cum ca "Adevarul trebuie sa poata sa fie demonstrat" Aici daca reusesti sa convingi audienta, nu conteaza cum, se considera ca ai dreptate.
Poate ai fost mai simpatic, poate esti mai bun actor, poate ai martori falsi, poate le-ai dat o masa calda la 10 nevoiasi...nu conteaza. "Adevarul este doar cel care poate sa fie demonstrat"

Eu nu pot spune in mod public orice, eu sunt admin si ma supun legislatiei. Forumul acesta nu are sustinere, este doar folosit de majoritatea userilor. E un fel de hartie igienica, wc-ul se cumpara din alta parte si e din marmura.

Post Reply