Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite.

Moderator: christi40

Post Reply
christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 10:42 pm

Latest post of the previous page:

Admin, am recitit mai cu atentie, da, vad ca la mine te referi, dar nu stiam ca sunt sensibilitati pana cand si la glume, zic eu nevinovate. Asta e, daca nici macar de omu' din padure nu merge sa ne amuzam, ce sa-i facem, ne conformam, ..da-i mare pacat, bre!

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Wed Jun 10, 2015 10:45 pm

Admin, am inteles mesajul, in rest glumeam. Hai sa stergem comentariile de mai sus.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by admin_1234 » Wed Jun 10, 2015 10:51 pm

Mie imi place liberul arbitru dar nu am sa particip la o discutie in contradictoriu.
Eu sustin aici comunitatea, sustin discutiile intre prieteni, sustin impartasirea experientei intr-un domeniu in care nu avem inca profesionisti in Romania, sau daca sunt nu sunt pe net, sustin o atitudine relaxata fara sa aplic reguli si in al doilea rand sobele sau cazanele, ele fiind doar un pretext de discutii. Cand nu mai pot sa fac asta apas pe butoane fara multa placere sau satisfactie.

Daca e sa stergem dispar prea multe, de pe la "Razvan", si nu e ok.
Dar sunt deschis la propuneri, o sa le fac invizibile fara sa le sterg, doar sa-mi spui de la care postare sa incep.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Thu Jun 11, 2015 12:16 pm

Nu stiu de la care postare sa incepi, ar fi bine sa incepi cu cele care nu au legatura cu subiectul, apoi cele care crezi ca- s neconforme.

As mai dori sa te implici in elaborarea sau modificarea, regulamentului de alegere a juriului, motivul ar fi ca nu stiu ce se intampla de nu se mai fac propuneri?! probabil ca abordarea mea a fost gresita, nu stiu.
Am gandit sa aleg aleatoriu 5 useri care sa nominalizeze oameni capabili de jurizare, daca as fi ales eu, paream partinitor, nu stiu ce sa mai zic! poate ca ar fi mai bine sa denumesti tu un juriu.

flavius76
SUPORT
Posts: 2581
Joined: Wed Jul 04, 2012 12:04 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 31 times

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by flavius76 » Thu Jun 11, 2015 12:53 pm

Dupa cum se vede, nu se inghesuie nimeni sa dea curs initiativei, in general userii mai activi si cu vechime sunt interesati mai mult de noutati in domeniu si mai putin de ce s-a facut in urma. Cred ca e si putin dificil de pus in practica, fiindca trebuie sa recitesti topicuri de sute de pagini si nu are nimeni timp sau dispozitie de asa ceva acum, poate la iarna cand e si sezon de focarit initiativa va avea mai mult succes.

anduvirgil
senior
Posts: 3788
Joined: Wed Nov 28, 2012 9:59 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by anduvirgil » Thu Jun 11, 2015 12:56 pm

Juriul nu poate fi, cel putin pentru inceput, din citez "cei care au in posesie un agregat functional, folosit macar un sezon"?

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Thu Jun 11, 2015 1:57 pm

flavius76 wrote:Dupa cum se vede, nu se inghesuie nimeni sa dea curs initiativei, in general userii mai activi si cu vechime sunt interesati mai mult de noutati in domeniu si mai putin de ce s-a facut in urma. Cred ca e si putin dificil de pus in practica, fiindca trebuie sa recitesti topicuri de sute de pagini si nu are nimeni timp sau dispozitie de asa ceva acum, poate la iarna cand e si sezon de focarit initiativa va avea mai mult succes.
Flavius, pai acolo unde se aduna minti luminate spre a dezbate un subiect, chiar vechi fiind, este imposibil sa nu rasara si idei noi!
De citit si recitit sute de pag doar la un singur proiect, v nu cred ca va fi cazul, acolo sunt si comentarii colaterale, aici se vor prezenta doar schitele, pozele, detaliile, parametrii, concluziile, samd.

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Thu Jun 11, 2015 2:02 pm

anduvirgil wrote:Juriul nu poate fi, cel putin pentru inceput, din citez "cei care au in posesie un agregat functional, folosit macar un sezon"?

Andu, nu am timp acum sa recitesc ce am scris, dar daca asa am scris, inseamna ca m-am exprimat gresit, JURIUL poate fi orice membru propus si ales, doar agregatele am zis sa fi fost folosite macar un sezon, altfel am discuta doar proiecte virtuale. Daca nu ma insel si Gio ma intreba daca agregatele in constructie pot fi comentate aici.

georeby
senior
Posts: 3989
Joined: Sat Jan 03, 2015 8:25 pm
Location: suceava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by georeby » Thu Jun 11, 2015 2:11 pm

E ca si in politica..juriul se auto alege :lol: :lol: :lol:

christi40
membru
Posts: 744
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by christi40 » Thu Jun 11, 2015 2:13 pm

georeby wrote:E ca si in politica..juriul se auto alege :lol: :lol: :lol:


Alege-s-ar cu s-o alege, macar sa se aleaga o data!

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Analiza obiectiva si subiectiva a agregatelor construite

Post by admin_1234 » Thu Jun 11, 2015 2:49 pm

Cristi, scrie un post si incearca sa-l stergi. Incearca sa modifici postarea mea. Daca poti astea esti moderator si poti face ce vrei aici si cum consideri.
Eu nu ma bag :P te ajut ce nu poti face tu, imi spui si fac.

Te las sa si stergi ca e complicat sa muti postari desi in regulament se spune sa nu stearga moderatorii dar pe tine te las pentru ca nu stam acuma sa te chinuim.

Personal as propune sa faca parte din juriu oricine doreste, care a folosit o soba un sezon, oricine, am incredere ca stiu ce spune fiecare. Din juriu nici nu trebuie sa fie supraspecializati ci mai degraba utilizatori de sobe . Supraspecializatul ar trebui sa masoare noxele si sa decida care e mai buna dpv tehnic, dar in juriu trebuie sa fie persoane si cu cerinte in utilizare, poate si membrii care sa decida doar vizual fara sa se priceapa la sobe.

Oricine de pe forum, care vrea, se califica dupa mine.

Da e o parere persoanala, eu nu ma pricep la sobe, e doar o parere, eu va sustin tehnic cu privire la forum.

Post Reply