Profetii vechi sau noi

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Thu Feb 27, 2014 11:17 am

Latest post of the previous page:

23.07.2010 – Urc intr-un vagon imens. Dupa mine urca 2 femei ce se opresc in coltul din dreapta – spate a vagonului. Eu ma duc in fata, in stanga, unde se afla vreo 5 taburete de lemn. Unul din fata mea (stanga) desface o harta a capitalei – Bucuresti. Se vad blocurile si se disting cu greu strazile. Toata harta este colorata in albastru-cenusiu. Femeile vor sa coboare in piata Rahova.

Decodificare mesaj 23.07.2010 – Arata ca desi sunt anuntati oamenii ignora avertizarea, urcandu-se intr-un „vagon imens” doar cativa. Aparitia tatalui d-lui Istrate arata ca dezastrul va fi de proportii si se asigura ca dnul Istrate ia decizia corecta. Aparitia celor 2 culori, le putem traduce: Totul va fi o apa si un pamant. Daca vom privi din avion, urmarile acestui cutremur nu vom putea distinge care sunt strazile/bulevardele Bucurestiului.

Si unul dintre raspunsurile domnului Istrate, publicat pe blog la 16 martie 2009:

„Marele cutremur va veni indiscutabil, indiferent de parerile si aprecierile unor persoane, „e pe drum”, mesajele despre cutremur sunt in derulare.
Cine nu crede, e dreptul lor, dar vor trai evenimentul cu siguranta, insa va fi prea tarziu (in sensul de a-si lua masuri).”

‚Zonele afectate in mod deosebit se afla pe directia Vrancioaia-Bucuresti, Vrancioaia-Chisinau si toate localitatile pe aceste directii. Bucurestiul va fi afecatat cel mai mult. L-am vazut „infasurat in negru (doliu).
Alte localitati afectate se afla pe directia Vrancioaia-Constanta. In Constanta cutremurul va fi mai slab. In schimb Constanta va fi afectata de marele cutremur de la Istambul.
Alte unde seismice se vor propaga pe directia Vrancioaia-Roma, Vrancioaia-Viena. Cele mai afectate localitati vor fi cele din Muntenia si Moldova.”

http://forpedia.ro/showthread.php?689-I ... or/page257" onclick="window.open(this.href);return false;

30.03.2009 – "Cutremurul din Istambul se va produce dupa cutremurul din Romania si va afecta litorarul Marii Negre. Mentionez ca am vazut apa in Constanta. Eu am vazut un tsunami tip Sumatra."

Cafeneaua lui Istrate, ianuarie 2010:

"Nefeli: Puteti sa-mi spuneti daca aveti vreo informatie despre posibilitatea producerii unui cutremur in nordul Greciei anul acesta?Va doresc numai bine.

Ioan Istrate: Este posibil, deoarece am cutremure ca acela din California, apoi unul la 500km de Romania si apoi in Romania"

Cu toate cele de mai sus, este adevarat ca citatul dat din carte de catre merylu2010 este exact. Este insa posibil ca acele mesaje despre un cutremur mare in Turcia, inainte de cel din Romania, sa fi avut in vedere cutremurul din 23 octombrie 2011 din Turcia, Provincia Van, de magnitudine 7,2 care a facut 600 de victime.

http://forpedia.ro/showthread.php?689-I ... or/page258" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Sat Mar 08, 2014 2:49 pm

Courtney Brown a postat această imagine pe Facebook.

Doar Șapte zile pana la anunt.

http://inspatelescenei2012.blogspot.ro/ ... wn-pe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Sun Mar 09, 2014 12:15 pm

Discurs Godfrey Bloom Parlamentul European
La noi, in parlament, ar avea cine sa susțină un astfel de discurs?!?!?
http://www.youtube.com/watch?v=X6JaUibN ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Wed Mar 12, 2014 9:14 pm

---- 11 MARTIE 2014 ---
-----------------------------------------------------


---BUNA SEARA DRAGII MEI !---
-----------------------------------------------



-DL CRISTIAN VA OFERA NOILE MESAJE PRIMITE IN ACEASTA SEARA -.



--- ISTRATE:
-------------------

- 1 -

--MESAJ DIN DATA DE -06.03.2014.--

-. PE SOSEAUA .LILIECI -SINESTI.?

- Mesaj primit la ora - 15:18:24.-


--- ISTRATE:
--------------------

- 2 -

--MESAJ DIN DATA DE -07.03.2014.--

- Apar trei TABELE SEPARATE ,toate randurile sunt STERSE IN AFARA DE RANDUL 3,CINEVA VERIFICA DATELE DE PE DOUA TABELE ,PE AL TREILEA NU .-'' 2''?

-Mesaj primit la ora -15:27:11.-


---ISTRATE:
----------------------

- 3 -

--MESAJ DIN DATA DE -08.03.2014.--

- O VOCE ANUNTA`:ATENTIE LA DATA DE 16/17 ...Sa nu se elibereze energii!.

-Mesaj primit la ora -15:39:05.-


---ISTRATE:
--------------------

- 4 -

--MESAJ DIN DATA DE -09.03.2014.--

-La un punct de trecere ,e multa lume ,doua fete dau unui cetatean ,doua legitimatii vechi izolate cu o foita de plastic transparent prin care se vad...Cu parere de rau ...

-Mesaj primit la ora -15:51:21.-


---ISTRATE:
------------------

- 5 -

--MESAJ DIN DATA DE -10.03.2014.--

-APAR TREI SITUATII NOI ,EVENIMENTE NOI CARE PUNE LUMEA PE GANDURI....

-Mesaj primit la ora -15:54:54 .-


---ISTRATE:
----------------------

- 6 -

--MESAJ DIN DATA DE -07.02.2014.--

-lui D.V.Ii ureaza DE ANUL NOU un cetatean : LA MULTI ANI !...[2015].

-Mesaj primit la ora -16:02:59.-


---ISTRATE:
------------------------

- 7 -

--MESAJ DIN DATA DE -11.03.2014.--

- ATMOSFERA INCARCATA ,TENSIONATA ,DISCUTII FOARTE MARI PRO SI CONTRA PTR FOLOSIREA ARMATEI IN DISPUTE ...PENTRU ACEASTA APAR PROTOCOALE CU TEXTE DE CULOARE VERDE ...Se aude : ARMATA A TRAS !

-Mesaj primit la ora -18:11:41.-



---DECI ACEASTEA AU FOST MESAJELE DIN ACEASTA SEARA ,LE-AM PUBLICAT SI ACUM SUNT PE BLOG ! .


--CU STIMA -DL ION CRISTIAN von Schengen .--



--------- ora -----21:52.-------


http://istrategeorgeta.blogspot.ro/2014 ... te-in.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Thu Mar 13, 2014 6:20 pm

-Se pare ca avionul de pasageri dat disparut de pe radare este opera extraterestrilor, in cateva zile se va auzi ca oamenii sunt bine mersi! \:D/

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Fri Mar 14, 2014 2:23 pm

Evenimente Sincronizate pentru Poarta Echinocțiului din 20 Martie
http://daniilgaucan.wordpress.com/2014/ ... 20-martie/" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Sat Mar 15, 2014 1:59 pm

--- 1 ---
-----------

----ISTRATE----
-------------------------

--MESAJ DIN DATA DE -13.01.2014.--

-Intr-o camera cu mai multe persoane ,apar 3 hartii si O BILA ALBA .LOTO ?

-Mesaj primit in data de -14/03/2014.-ora-15:45:29.-

-----------------------------------------------------------


--- 2 ---
-------------

----ISTRATE----
--------------------------

--MESAJ DIN DATA DE -13.03.2014.--

-PE O BORNA MARE SCRIE :RUSIA-PE BORNA APAR SI DISPAR DIVERSE IMAGINI POLITICE SI MILITARE CA PE ECRANUL UNUI TELEVIZOR ...

-Mesaj primit in data de -14/03/2014.-ora -15:45:55.-

------------------------------------------------------------





--- 3 ---
------------

----ISTRATE----
-------------------------

--MESAJ DIN DATA DE -13.03.2014.--

-BUCURESTI,IN PIATA VICTORIEI INTRA TANCURI CAMUFLATE ...

-Mesaj primit in data de -14/03/2014.-ora-15:46:24.-

------------------------------------------------------------


--- 4 ---
----------------

----ISTRATE----
-------------------------

--MESAJ DIN DATA DE -14.03.2014.--

-IN TRANSILVANIA INTRA VEHICULE [ MASINI ],LA FEL INTRA SI IN MOLDOVA VEHICULE ...

-Mesaj primit in data de -14/03/2014.-ora-15:46:56.-

-----------------------------------------------------------


--- 5 ---
--------------

----ISTRATE----
---------------------------

--MESAJ DIN DATA DE -23.02.2012.--

-RUSIA ,EVENIMENTE DEOSEBITE ,LA CARE SE ADAUGA ALTE EVENIMENTE IN MISCARE HOTARATE DE UN SINGUR DEMNITAR .[ evenimentele actuale din UCRAINA ?]

-Mesaj primit in data de -14/03/2014.-ora-15:57:09.-

http://istrategeorgeta.blogspot.ro/2014 ... -ieri.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Tue Mar 18, 2014 11:20 am

A văzut o mulțime de apă. De data aceasta, fără radiații, dar va fi o mulțime de apă peste tot și foarte curând va fi un tsunami major.
Tsunami este foarte proeminent. Iese în evidență.

Seismic am inceput sa creasca, împingând mulți a fi aproape peste tot, chiar și în Novgorod și în Urali, în Paris, și chiar în Chicago de la Boston.

Iese în evidență.

___________
Tag-uri: somn
http://artemdragunov.livejournal.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Thu Mar 27, 2014 4:34 pm

Anunt important al lui David Wilcock



David Wilcock, pe site-ul sau http://divinecosmos.com/" onclick="window.open(this.href);return false; face un anunt. Acum ramane ca fiecare sa inteleaga ce vrea sa spuna, se poate interpreta in multe feluri. Oricum , sunt sigur ca este ceva pozitiv si prabusirea sistemului va fi curand.


Iata anuntul :

,,Războiul geopolitic în mare parte secret între statele BRICS și Cabala va atinge masa critica în următoarele două săptămâni, în special in 10 si 11 aprilie. Am scos toate piesele si le-am pus împreună astfel încât nu există nicio carte care sa arate ca se intampla ceva în afara de ceea ce in prezent se intampla. Îmi pare rău că a durat atât de mult, dar suntem aproape acolo - cel puțin pentru prima secțiune!”

Prima sectiune sa fie resetarea monetara ? Stiu ca pasi importanti s-au facut in acest sens...vom vedea. Oricum ramaneti pozitivi si plini de iubire si compasiune, fortele Luminii nu stau degeaba !

Drum drept spre Lumina !
http://burebista2012.blogspot.ro/2014/0 ... lcock.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Thu Apr 03, 2014 11:52 am

artemdragunov ( artemdragunov ) a scris,
2014 - 04 - 03 09:56:00
03042014 somn. Ololoshny .....

Ololoshny .....


Apel de la consiliul, a cerut să sun niște unchi.
Unchiul - angajat al unei figoviny seismic internațional, probabil, suge bugete imense pe previziunile care au nadybyvayut ca mine ......
A cerut scuze, a spus că a auzit zvonuri și a cerut prokomentrirovat figurile 8,2 și 7,8, pe care i-am sunat cu o zi înainte real ... am explicat.
El cu siguranță nu s-ar fi crezut.
Apoi i-am spus să călătoresc în Asia Mică, aproape de Turcia și am așteptat acolo pentru un alt vosmerochki sau o combinație de 7 și 6, eventual, cu susul în jos.
El a participat la ....


Somn.

În mod deliberat nu am visat ca pe o misiune în numele poporului grave.

A încercat să se stabilească imaginea în 2014.

Tremor, seismologie, consultat: - Wellington, Lisabona, Ankara, Istanbul parte, Sumatra, și următoarea pic de Varna, Kandishah sau ceva de genul asta, și o neprosmatrivaemye câteva C și cu obligatoriu Opt din apropiere.
Admite reluarea erupție a mai multor vulcani inactive sau latente, inclusiv pe pietre galbene americane.
Au dormit o bănuială scurgeri de tip Pompei .....
Evacuare vor fi multe. Activitatea vulcanică și seismică este foarte mare în acest an.
Astfel chtopoyavlenie nou Vezuviu - doar o chestiune de timp în curând ...


Accident nuclear - reacție nekontrolliruemaya sau curba de testare, sau de distrugere a accidentului reactorului sau de pe telefonul mobil, cum ar fi o barca sau vaporul .... treilea său apel la Cernobîl, împreună cu Fukushima ...
Recunosc chiar două incident separat - pe teren și mobile, mai degrabă pe apă sau sub ea ....

În al doilea rând știu sigur, dar generația noastră va vedea norul ciupercă nu este un film, și personal sau într-un raport pe duroskopu ....


Va fi o descoperire de tunel, sub apă, catastrofale. Poziție nu reușește. Detalii nu vezi.


Va fi un eșec de pod, o mare, foarte mare. Și știu că nu este interval mic, și aproape toată podul, asa ca uite greșit acolo.
Bridge Road importante .... Poate atât seismic și vânt puternic, coroziune și eșecul de ancorare ....


Știu că aproximativ două uragane. Eu le numesc Ajax. Deși sunt în diferite părți ale lumii. Dar, cam în același timp și împușcat-o dată. Într-un fel este o asociație cu Selena și Lilith.


Știu despre un incendiu major intr-o clinica sau spital mare. Foarte mare ....

Afla despre înclinat și apoi, eventual, pentru a distruge turnul. Nu ustakanilsya acest turn TV sau zgârie-nori, dar răspunsul va fi foarte proeminent ..... Cel mai probabil este clădire cu nasul ascuțit .....


Afla despre inundații locale, care a început deja și de poate intra în vigoare .......
Nu poate chiar o parte culoare a orașului, distrugerea barajelor.


Si uita-te pentru planul verde. Dacă găsiți - să verifice temeinic, vopsi din nou. Schimba codul ...



Iese în evidență și să acționeze. Verifica toate.


Hugs

Tag-uri: somn
http://artemdragunov.livejournal.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Mon Apr 14, 2014 5:28 pm

Importante. Atacul asupra Insulele Solomon arată că în perioada activă a început.
Declara seysmotrevogu crescut în Taiwan, Lisabona, Istanbul, Ankara (eventual până la o rază de 100 km, cu conținutul de CCCC, șeptari, optari, etc). Recunosc moale, dar tremor sensibile în Crimeea coasta din România.
În domeniul de activitate al Caucazului și întreaga sud-vestul Asiei.
În Italia și Grecia pregăti Sssorento, Sssirakuzam, Santorini, Ssssalonikam etc ..
Sunt aproape gata să spun că în 2014 vom experimenta una dintre cele mai puternice cutremure inregistrate de istorie.
http://artemdragunov.livejournal.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply