Profetii vechi sau noi

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Wed Jul 10, 2013 11:30 pm

Latest post of the previous page:

http://www.youtube.com/watch?v=YZWa05R7t_M" onclick="window.open(this.href);return false;
Profetii despre viitor.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... xTFwOzp6qA" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=U302Yl5Qypg" onclick="window.open(this.href);return false;

-Bucegii, apa vie si apa moarta.
http://www.youtube.com/watch?v=thpGlob1xY8" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Thu Jul 11, 2013 8:33 pm

PROFEŢIE - AVERTISMENT
În curând, vor fi cutremure puternice în Rusia şi în China, iar acestea vor avea loc unul după celalalt

Miercuri, 3 iulie 2013, 13:30

Preaiubita Mea fiică, cât de mult mi-a lipsit timpul petrecut cu tine şi cât de mult mă bucur că întunericul spiritual care te-a acoperit timp de multe zile s-a risipit acum.

Pământul se va cutremura, aşa cum a fost prezis, şi o treime din el va fi pârjolită ca o consecinţă directă a păcatelor oamenilor. Rugăciunea poate diminua mult văpaia acestor flăcări care vor fi turnate din cer peste anumite părţi ale lumii, ale căror legi imorale Îl mânie pe Tatăl Meu.

Păcatul împotriva Legilor lui Dumnezeu va fi tolerat atâta timp cât Îl slăvesc pe Dumnezeu cei care cunosc Adevărul şi acceptă Cuvântul Lui. Însă acum, cei pe care i-aţi pus în poziţii de putere I-au întors spatele lui Dumnezeu. Pentru acest lucru ei vor fi pedepsiţi prin calamităţi naturale. Purificarea este singura cale de a trezi omenirea căci astfel oamenii vor simţi remuşcari pentru starea sufletelor lor. Alte mijloace, deşi i-au covertit pe mulţi, nu au fost îndeajuns . Oamenii vor suferi de pe urma unui mare număr de pedepse, de vreme ce ei în continuare îmbrăţişează păgânismul şi se omoară între ei.

Intervenţia lui Dumnezeu este necesară. Fără aceasta voi toţi aţi fi pierduţi.

În curând, vor fi cutremure puternice în Rusia şi în China, iar acestea vor avea loc unul după celalalt.

Vor fi observate fenomene de vreme extremă şi schimbări bruşte de temperatură de la rece la foarte cald. Anotimpurile nu vor mai putea fi distinse la fel ca în trecut.

Inundaţii şi furtuni pe mare vor fi văzute în anumite părţi ale lumii unde nu au mai avut loc până acum. Regiuni întregi vor fi zguduite de cutremure în tările care au adoptat legi păcătoase împotriva lui Dumnezeu iar cei care Mă cunosc vor şti de ce se întâmplă toate acestea.

Când vor avea loc pedepsele va mai veni o a doua teribilă pedeapsă îndreptată spre bisericile false care în mod deliberat blochează Adevărul. Acestea vor suferi cel mai mult din cauza sufletelor pe care Mi le-au furat.

Pe măsură ce voi revela tot mai multe lucruri în legătură cu profeţiile cuprinse în Peceţi, omul va recunoaşte Adevărul în cele din urmă. Şi, pentru că Dumnezeu este tot atâta Iubire pe cât este Dreptate, pedepsele Sale vor cădea ca ploaia peste omenire pentru a o elibera de deşertăciune, vanitate şi iubire de sine astfel încât omul să devină demn de a intra în Noul Meu Paradis. Doar aceia cu inima pură şi umilă vor avea parte de acest Dar.

Al vostru Isus

http://avertisment.ucoz.com/news/profet ... 11-12-29-1" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Fri Jul 12, 2013 10:13 am

-Prima tara vizitata de Domnul nostru Iisus Hristos a fost Romania in care a stat 777 de zile.
-Noul Testament, Tatal Nostru sunt modificate in esenta lor!
-Catedrala mantuiri ce se face langa Palatul Parlamentului se va prabusi daca va fi terminata.
-Vizionati cine si de ce face aceste afirmatii aici:
http://www.youtube.com/watch?v=O0KwSuYsoiU" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Sun Jul 14, 2013 9:35 am

PROFEŢIE - AVERTISMENT
Dumnezeu Tatăl: Știu că planul avorturilor din întreaga lume este controlat

Joi, 4 iulie 2013, 18:40

Mult iubita mea fiică, a venit vremea Să intervin energic în lume în acest moment în care păcatul împotriva Mea este foarte mare.

Rabdarea Mea este pusă la încercare, căci Mânia Mea a fost stârnită atunci când împotriva Mea s-au adus cele mai mari ofense.

Fiind Creatorul a tot ce e viu, Eu sunt Autorul vieții. Eu o Creez și Eu o voi sfârși conform Voinței Mele Sfinte. Când omul va încerca să intervină împotriva Voinței Mele, atunci Eu voi riposta, pentru că nu voi tolera asemenea ticăloşie.

Vouă, celor care ucideți vreun copil de-al Meu, vă spun: viața voastră va fi întreruptă. Vă voi lua viața nu numai a trupului, ci și a sufletului. Vouă nu vă va fi și nici nu poate să vă fie acordată viața veșnică. Viața pe care voi o răpiți va constitui prăbuşirea voastră. Pedeapsa voastră va fi ”ochi pentru ochi”.

Luați aminte, voi cei care continuați să distrugeți viața în orice formă. Eu știu ce faceți. Știu că planul avorturilor din întreaga lume este controlat de catre un grup dintre voi. Știu că acele țări care se grăbesc să justifice avortul prin intermediul legilor obscene, sunt doar simple marionete. Ele sunt mânuite cu sfori ca să danseze pe muzica Noii Grupari Mondiale, cea care se supune unui singur stăpân. Fidelitatea lor e față de bestie, al cărei mare plan de a distruge sute de milioane de vieți, s-a realizat prin păcatul avortului. Copiii nenăscuți sunt o țintă ușoară în ochii lor. Ei folosesc avortul pentru a interveni împotriva Legilor Mele și a celui mai mare dar lăsat omenirii - darul vieții.

Aroganța oamenilor care sunt uniți cu bestia și se lasă păcăliți de ea, Mă îngrețoșează. Dragostea Mea este puternică, însă planul vostru nelegiuit de a distruge ceea ce este al Meu, va fi curmat într-un mod atât de brusc, încât veți plânge pentru viața voastră. Dacă acum nu veniți la Mine prin Darul Reconcilierii, nu vă Voi arăta Milă. Fiecare dintre voi care aprobă, promovează sau ia parte sub orice formă la suprimarea vieții celor nenăscuti, va suferi aceeași pedeapsă. Dacă distrugeți aceste vieți nevinovate, și viețile voastre vor fi luate. Am privit cu teribilă durere cum continuați de atâta timp să Mă insultați. Timpul vostru s-a terminat iar acum veți fi pedepsiți sever pentru acest act grav împotriva divinității Mele.

Luați aminte, mai este doar puțin timp pentru a vă dezice de acceptarea avortului. În curând, Mânia Mea se va revărsa peste cele patru colțuri ale Pământului. Din cauza păcatului avortului, oamenii vor suferi cea mai grea pedeapsa. Nicio țară nu va scăpa de aceste pedepse. Numai cele care nu permit avortul vor fi cruțate de la teribila suferință pe care o voi trimite asupra lumii.

Pentru că Eu sunt Autorul Vieții, nici un om nu are dreptul să Mi se opună. Nici unul. Celui care îndrăznește să Mă sfideze, și să Mă imite luând viața, i se va lua viața.

Tatăl vostru
Dumnezeu Cel PreaÎnalt

http://avertisment.ucoz.com/news/profet ... 11-12-29-1" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Wed Jul 17, 2013 7:20 pm

Previziuni despre viitor cu Georgeta Florea partea 2
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... p6qA#at=89" onclick="window.open(this.href);return false; :?

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by phoenix » Wed Jul 17, 2013 7:47 pm

tare femeia asta...

user_banat_85
senior
Posts: 2855
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by user_banat_85 » Thu Jul 18, 2013 11:02 am

dan wrote:tare femeia asta...
Asta cu "rusii vor sa ne distruga" - e o distorsionare a ideei pe care tot ea o prezinta.. Ca printre noi mai sunt din aceea care "poarta crucea la gat si cutitul la brau" - asta e adevarat.. Dar din astea sunt in orice tara sau popor.
Cineva din spatiul vorbitorilor de rusa imi spunea ca "se asteapta acea polarizare a societatii de pe glob - "pentru credinta" sau " pentru bani".." despre care spune si doamna Florea.. da nu ca "rusii vor sa ne distruga". Slavii ii considera pe Daci un neam cu radacini comune, plecand de la arieni, facand parte din asa zisa "rasa nordica".. blonzi, inalti si puternici..
Eu personal as fi foarte atent in exprimari.. Cand vorbim despre rusi, americani, romani, etc... ar trebui sa specificam clar la ce ne referim la un manunchi de idioti din guverne sau la un popor intreg.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by phoenix » Thu Jul 18, 2013 12:02 pm

Domnule lisapet vad eu ca sunteti sceptic dar femeia asta stie ce spune...:)
Ai vazut matale ca ea se contrazice si cu "ingerul"...este ceva deosebit.

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Sat Jul 20, 2013 2:45 pm

-Ce este unde se gaseste si ce rol are apa vie.
-Cine face distributia acestei ape.
http://www.youtube.com/watch?v=thpGlob1xY8" onclick="window.open(this.href);return false;

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by phoenix » Sat Jul 20, 2013 5:35 pm

Asta cu apa vie e adevarat...si eu ma scol transpirat de la piept in sus...corect...apa vie...asta e
Suntem sungura tara care avem izvoare cu apa vie...asta e...

Uite in Bucegi este o biblioteca a atlantilor ca noi suntem antlantii de fapt..siguri au acolo si sobe, in biblioteca...

http://www.youtube.com/watch?v=PqeVffL8bR4" onclick="window.open(this.href);return false;

sandy76
membru
Posts: 839
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:30 pm
Location: -La 10 minute de Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Profetii vechi sau noi

Post by sandy76 » Sat Jul 20, 2013 8:11 pm

-Asta cu soba este adevarat, dar la cabana! :lol: :lol: :lol:

Post Reply