-Gazele de sist

Aici se vor posta diverse discutii despre "ALTE" subiecte.

Moderator: sobe

chiritescu zeno
membru
Posts: 222
Joined: Fri Oct 04, 2013 4:33 am
Location: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: -Gazele de sist

Post by chiritescu zeno » Fri Jan 10, 2014 9:38 pm

Latest post of the previous page:

Oameni buni,la Pungesti NU,la Rosia Montana NU,
in Marea Neagra Nu si atunci unde si cum.
Acum trebuie sa mai gandim si ca Rusii ne constrang[si nu numai pe noi]
la niste preturi exorbitante si ca in 2-3 ani salariu mediu NU mai ajunge
pentru gaz,Frantuzi cu apa[aproape 300RON la 2 luni in BUCURESTI] si in curand dupa ce vindem terenurile DRACU
mai stie cu ce si cine!!!????.
S-au facem ca dupa revolutie "NU NE VINDEM TARA" si am dat-o gratis?.
E trist, dar cred ca nu avem alternative, s-au poate mai trebuie cautat un Neamt. :think:

user_banat_85
senior
Posts: 2855
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Gazele de sist

Post by user_banat_85 » Fri Jan 10, 2014 11:39 pm

:lol: Invatati limba rusa si "Bine ati venit in Siberia".. :lol:

Imi amintesc despre niste prorocii precum ca multi (puhoaie de norod) din Europa vor migra pana in 2050.. in partea asiatica a Rusiei, drept urmare a crizei energetice care se va transforma in criza alimentara..
Imi povestea un var de-alu nevasta-mea ca ei acolo incalzesc chiar si garajele cu agent termic de la CET.. si se plangea ca desi plateste 50 USD/luna si caloriferele din garaj frig, oricum ii ingheata apa din galeata de langa usa/poarta din metal.. Cu termoizolatia - nu se prea inghesuie lumea sa foloseasca.. cica nu se justifica..

Asta ca sa mai destind atmosfera.. :)

chiritescu zeno
membru
Posts: 222
Joined: Fri Oct 04, 2013 4:33 am
Location: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: -Gazele de sist

Post by chiritescu zeno » Sat Jan 11, 2014 5:43 am

Siberia ?hmmm..... :-( ieri spunea la radio ca Planeta intra intr-o
noua era glaciara[pana mai de curand era invers]si nu prea
cred ca in zona respectiva se incalzeste. :think:
-51grade in America de curand :oops:http://www.romaniatv.net/fenomen-rar-in ... 19446.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vox13
membru
Posts: 241
Joined: Wed Sep 12, 2012 11:03 am
Location: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: -Gazele de sist

Post by Vox13 » Sun Jan 12, 2014 5:27 pm

La Pungesti Jandarmeria se umple de un mare "respect".Ii bate pe aia care le plateste salariile .Afacerea cu gazele de sist este a politicienilor din Romania care pentru a ramine la putere este in stare sa o dea pe mama-sa la produs .Daca lui Ponta sau Basescu le-ar curge la lavoar niste apa cu flacara ar fi fericiti?
In cazul asta de democratie imi explic si intr-o oarecare masura accept , terorismul .Cu ce poti lupta impotriva SUA si a politicienilor romani ?Ai vreo sansa sa iti respecte cele 2 entitati dreptul la viata ?

user_banat_85
senior
Posts: 2855
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: -Gazele de sist

Post by user_banat_85 » Sun Jan 12, 2014 6:12 pm

Vox13 wrote:..In cazul asta de democratie imi explic si intr-o oarecare masura accept , terorismul .Cu ce poti lupta impotriva SUA si a politicienilor romani ?Ai vreo sansa sa iti respecte cele 2 entitati dreptul la viata ?
:naughty: Iti inteleg nemultumirea, insa asta nu este o solutie, parerea mea.

Imi amintesc de o vorba la rusi: "Nu incercati sa va razbunati pe mizerabili. Traiti fericiti si ei nu vor suporta mult timp asta!"..

Post Reply