Garduri

Moderators: sobe, teracotix

Razvan
Moderator
Posts: 1895
Joined: Sat Nov 24, 2012 1:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Garduri

Post by Razvan » Thu Mar 27, 2014 1:02 pm




Razvan
Moderator
Posts: 1895
Joined: Sat Nov 24, 2012 1:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Garduri

Post by Razvan » Thu Mar 27, 2014 6:52 pm


gi0
senior
Posts: 6950
Joined: Sat Sep 15, 2012 11:22 pm
Location: Constanta
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Re: Garduri

Post by gi0 » Tue Apr 28, 2015 9:37 pm

Stimati domni,am un gard de plasa bordurata lung de 30m si o inaltime de 1,7m..As dori sa mai adaug o plasa la o distanta de 12-14cm si sa pun intre ele piatra de rau.Deoarece distanta dintre plase este mica ,piatra sparta nu s-ar arnja prea bine,deci nici aspectul nu ar fi cel dorit.Sincer ,nu am avut timp sa caut in judetul Constanta piatra de rau cam cat pumnul ca dimensiune...nici nu stiu daca se gaseste prin zona.
Cel mai mult mi-ar fi placut piatra alba,dar nu am idee cat ar putea costa in zona mea.Cea de la dedeman,in saculeti mici,ar costa o mica avere :roll: .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Garduri

Post by phoenix » Wed Apr 29, 2015 2:02 pm

Salutare George.
Gardurile astea le-ai vazut si in relitate? Banuiesc ca intre cele doua plase mai sunt prinse din loc in loc cu sarma altfel greutatea pietrei tinde sa bombeze gardul de sarma,. corect?

De aproape nu cred sa arate foarte bine decat daca ai piatra de diverse culori dar de la distanta arata foarte bine. Ca pret, crezi ca sunt mai ieftine decat un gard der beton sau chiar unul de lemn?

georeby
senior
Posts: 3989
Joined: Sat Jan 03, 2015 8:25 pm
Location: suceava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Garduri

Post by georeby » Wed Apr 29, 2015 3:53 pm

model de gard si poarta ce am facut io....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

gi0
senior
Posts: 6950
Joined: Sat Sep 15, 2012 11:22 pm
Location: Constanta
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Re: Garduri

Post by gi0 » Wed Apr 29, 2015 7:29 pm

exdan wrote:Salutare George.
Gardurile astea le-ai vazut si in relitate? Banuiesc ca intre cele doua plase mai sunt prinse din loc in loc cu sarma altfel greutatea pietrei tinde sa bombeze gardul de sarma,. corect?

De aproape nu cred sa arate foarte bine decat daca ai piatra de diverse culori dar de la distanta arata foarte bine. Ca pret, crezi ca sunt mai ieftine decat un gard der beton sau chiar unul de lemn?
Da,am vazut si in realitate si sunt frumoase.Se fac cu umplutura diferita,nu numai piatra.In plasa,din loc in loc se pun carlige pentru a nu se bomb,. si la grosimea pe care o vreau eu,greutatea este mica.

Domnul @goe se lauda ca are de unde lua,dar vad ca a ”tacut”.
Si pentru soclu casei vreau piatra,si pentru gard.Din pacate ,ceea ce cautam eu,nu am gasit.Imi place tare mult o piatra cu nuante de verde si firisoare de rosu chiar prin ea,dar se pare ca se aduce de afara.Nu stiu daca se gaseste la noi in tara.
Aici in Ghana au o frumusete de piatra,dar e departe rau si pretul nu merita sacrificiul.
Cand ies in oras am sa fac cateva poze.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

georeby
senior
Posts: 3989
Joined: Sat Jan 03, 2015 8:25 pm
Location: suceava
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Garduri

Post by georeby » Wed Apr 29, 2015 7:53 pm

Piatra de care am zis io se aduce din grecia si nu am tacut...astept sa vina prietenul meu care aduce sa aduca pliante si preturi..si dupa aia discutam..

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Garduri

Post by phoenix » Wed Apr 29, 2015 8:02 pm

georeby wrote:model de gard si poarta ce am facut io....
Frumoase gardurile astea dar nu am atatia bani...:(

Alea cu piatra mi se pare super misto cu conditia sa nu coste prea mult...nu mai vreau sa bag bani in gard ca in Romania gardurile sunt bani aruncati...

Post Reply