Sugestii pentru imbunatatire.

Moderator: sobe

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by phoenix » Mon Feb 04, 2013 1:11 pm

Latest post of the previous page:

Putem face Marine dar trebuie ceva mai exact decat atat ca sa inteleg.
Ei posteaza aiurea dar multi nici nu citesc decat ce ii intereseaza. Unii au postat fara sa mai citeasca propriile postari mai vechi.

Stelica , butonul este posibil sa fie implementat dar cere cam 1 zi de munca. Sa vedem cand.

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by ciobimar » Mon Feb 04, 2013 1:24 pm

Am observat si eu asta...eu ma uit deseori pe forumurile rusesti si cei care intra si intreaba acelasi lucru sau generalitati ... sunt dirijati spre aceste topicuri...
http://www.forumhouse.ru/threads/154849/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.forumhouse.ru/threads/185950 ... st-5395001" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.forumhouse.ru/threads/98190/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.stovemaster.ru/viewforum.php?f=72" onclick="window.open(this.href);return false;

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by phoenix » Mon Feb 04, 2013 1:39 pm

Marine, m-am uitat rapid acolo si unele tot au 53 de pagini.
Cine face aceste intrebari si raspunsuri? Trebuie sa faci o compunere si se poate pune aoclo.
Mai exista posibilitatea ca userii noi care vin sa fie lasati sa posteze doar pe un subforum si un moderator sa mute topicurile la zonele cele mai indicate...dar apare o problema. Moderatorii sunt extrem de putini si se pot numara pe o mana si ei intra cand au timp...
Daca nu se muta la timp va deveni subforumul aglomerat si iar nu mai are cine sa il controleze...
Daca se modereaza prea corect userii o sa spuna ca se baga "pumnul in gura" si iar nu e bine...

Multi spun sa se reorganizeze topicurile si subforumurile dar nu spune nimeni cum...

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by ciobimar » Mon Feb 04, 2013 1:50 pm

Pentru mine nu trebuie schimbat nimic...eu sun foarte multumit de forma actuala ..am vrut sa arat ca o ideie.... si nu trebuie neaparat unul din moderatrori sa faca asta ...se trimit userii intre ei prin... bunavointa...nu tin neaparat la ideeie...ca sa nu se creieze confuzii se pot sterge aceste mesaje ale mele...

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by phoenix » Mon Feb 04, 2013 2:14 pm

Marine, ti-am explicat parerea mea dar nu trebuie sa te retragi cu parerile. O sa trebuiasca constant ordonat si asezat doar ca momentan trebuie sa gasim deacord niste directii.
Asa ca te rog sa spui in continuare ce crezi. Daca nu spunem noi atunci cine...

O sa incerc sa traduc cele 4 linkuri sa inteelg cum au facut ele paginile si ce drepturi au utilizatorii noi veniti dar eu n-am stat pe forumurile alea prea mult timp as aca dureaza pana ma prind.

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by ciobimar » Mon Feb 04, 2013 2:39 pm

Dane departe de mine gindul sa pun pe cineva la treaba...nu pe tot forumul House.ru este asa ..la incalzire e un moderator Lyko care a facut asta...de aici mia venit ideia...asa ne putem uita la fiecare forum sa vedem cum sau organizat...deci a fost doar o ideie de moment si atit...miine poate sa-mi vina alta mai proasta sau mai buna...nu trebuie sa bagi in seama...ai tu destule treburi ...numai de bine...

stelica_33
membru
Posts: 657
Joined: Fri Dec 14, 2012 5:49 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by stelica_33 » Mon Feb 04, 2013 4:29 pm

dan wrote:Putem face Marine dar trebuie ceva mai exact decat atat ca sa inteleg.
Ei posteaza aiurea dar multi nici nu citesc decat ce ii intereseaza. Unii au postat fara sa mai citeasca propriile postari mai vechi.

Stelica , butonul este posibil sa fie implementat dar cere cam 1 zi de munca. Sa vedem cand.
Stii prea bine ce inseamna acel buton,din punctul meu de vedere nu e un moft,caci daca imi place ceia ce zici tu(spre exemplu),nu mai umplu forumul cu comentarii,pur si simplu dau Like

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by ciobimar » Mon Feb 04, 2013 5:46 pm

Asta mai lipseste ...sa astepti un raspuns de la cineva priceput ...si se baga alcineva si raspunde ...dupa care ..vine cel ce poate da raspunsul corect si pe inteles ...dar daca nu are timp ...trage un "lake "...si tea terminat ...Doamne apara si pazeste de acest "lake'...ducase...

stelica_33
membru
Posts: 657
Joined: Fri Dec 14, 2012 5:49 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by stelica_33 » Mon Feb 04, 2013 6:01 pm

ciobimar wrote:Asta mai lipseste ...sa astepti un raspuns de la cineva priceput ...si se baga alcineva si raspunde ...dupa care ..vine cel ce poate da raspunsul corect si pe inteles ...dar daca nu are timp ...trage un "lake "...si tea terminat ...Doamne apara si pazeste de acest "lake'...ducase...
Vezi,daca la cineva ii placea ce ai zis tu,dadea un Like,asa tre sa intre sa comenteze,ca imi place sau nu,c-o fi c-o pati,si uite asa se va umple mii de pagini fara rost si nu le vom da de capat niciodata.Cine are sa-ti raspunda iti va raspunde...
Am venit cu o propunere,caci pe unde umbli pe net peste tot este acel buton,de ce?doar sa primim Like si atit?Dar ma rog,la voia boierilor...

ciobimar
membru special
Posts: 2686
Joined: Wed Jun 27, 2012 12:18 am
Has thanked: 43 times
Been thanked: 12 times

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by ciobimar » Mon Feb 04, 2013 7:00 pm

Stai linistit, eu nu te voi mai plictisi cu nici un cuvint...ca sa nu te mai deranjezi atit...dupa parerea ta am umplut sute de pagini degeaba ...

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by avro » Mon Feb 04, 2013 7:12 pm

Eu presupun ca cea mai mare imbunatatire vine intotdeauna din partea participantilor forumului, ca ei sa se straduie sa vorbeasca concret, cit mai la subiect, etc. Totodata, este important, dupa parerea mea de a accepta ca normal faptul ca discutia obisnuita are cotituri neasteptate, si nu intotdeauna productive, insa aceasta este modul in care noi discutam in mod obisnuit. Desigur, in orice discutie, fiecare trebuie sa posede o 'cultura a comunicarii' pentru ca discutia sa fie cit mai eficienta. Pina la urma, forumul e o discutie si nu o carte sistematizata, si presupun, ca intr-o oarecare masura trebuie sa se tina cont si de aceasta. Eu cred ca ar fi productiv, daca discutiile ar avea o oarecare libertate, iar deja fiecare rezultat pozitiv sa fie catalogat cit mai sistematic, aceasta ar facilita atit discutia dintre participanti, cit si consultarea 'rezultatelor' practice de catre vizitatori. Sper ca m-am exprimat pe intelesul tuturor. In caz de ceva, intrebati.
Succes

Post Reply