Sugestii pentru imbunatatire.

Moderator: sobe

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by admin_1234 » Sun May 26, 2013 5:36 pm

Latest post of the previous page:

Hmmm. Interesanta speta!
Te intreb eu altceva dar poate deschidem un topic separat daca vrei sa dezvoltam. Este moral ca odata ce ai postat un comentariu/raspuns la oricare din topicurile unui forum, acel mesaj sa devina proprietatea forumului?
Este moral? Intreg internet foloseste acest lucru, fie blog fie forum. Este moral?
Atata timp cat ai citit regulamentul forumului si ai foste deacord cu conditiile de a deveni membru totul devine "moral".

Imi pare rau @Instalatorul de Iasi dar parerile mele personale si cele care le am in calitate de administrator uneori se bat cap in cap. Nu sunt eu cel ce a inventat si impus aceste reguli "morale" pe internet. Eu doar urmez niste reguli general valabile pe net fie ca imi plac fie ca nu.
Imi ceri lucruri care ma depasesc.

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by avro » Sun May 26, 2013 8:31 pm

Intrebarea desigur e interesanta si importanta as spune eu. Pe de o parte wathermarka arata locul in care poate fi gasita imaginea. Pe de alta parte apare intrebarea cu proprietatea, caci cineva nestiind ce si cum cu forumul in cauza sa creada ca imaginile prezinta lucrari ale cuiva de pe forum ceea ce ar fi o dezinformare, iar autorii de facto sa 'protesteze'. Desigur ca cea mai buna solutie e ca pentru fiecare sa fie data adresa de net de unde a fost luata, dar daca aceasta nu este posibil, ar trebui undeva de scris faptul ca imaginile au fost preluate de pe net pentru a face claritate.
In ce priveste deja dreptul de publicare, consider ca din moment ce autorul le-a publicat pe net, atunci are dorinta personala ca acele imagini sa fie vazute de oameni, astfel ca preluarea de catre alte parti logic ar fi binevenita, dar cu conditia discutata mai sus. Desigur sunt si unele persoane stranii care publica, dar nu doresc ca cineva sa vada, si desigur apare intrebarea: La ce a mai publicat atunci? Cu parere de rau nu toti oamenii sunt logici. Asta e...

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by admin_1234 » Sun May 26, 2013 9:44 pm

Bine...scot wathermark-ul. Oricum pozele nu sunt transformate decat la vedere. Se poate baga si scoate intr-un click.

Instalatorul de Iasi
Referent
Posts: 273
Joined: Sat Sep 08, 2012 3:02 pm
Location: Iași
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by Instalatorul de Iasi » Mon May 27, 2013 9:12 am

admin wrote:[...] Imi pare rau @Instalatorul de Iasi dar parerile mele personale si cele care le am in calitate de administrator uneori se bat cap in cap. Nu sunt eu cel ce a inventat si impus aceste reguli "morale" pe internet. Eu doar urmez niste reguli general valabile pe net fie ca imi plac fie ca nu.
Imi ceri lucruri care ma depasesc.
Întrebarea nu ţi-a fost adresată doar ţie, era una pentru toată lumea (... şi ai dreptate, subiectul ar trebui discutat în altă parte). Înţeleg prea bine situaţia delicată în care te afli, pentru că orice "Admin" este, şi el, un "user". Tocmai de aceea doar am formulat întrebarea şi în nici un caz nu am cerut ceva anume în legătură cu watermark-ul.

O zi bună!

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by admin_1234 » Wed May 29, 2013 9:57 am

Nici o problema. Putem discuta orice, oricand.

Lonely
senior
Posts: 1028
Joined: Sat Mar 09, 2013 6:33 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by Lonely » Wed Jul 03, 2013 8:14 pm

Ma puteti cumva ajuta, nu reusesc sa setez ora la care postez sa fie cea reala, imi apare cu o ora in urma, acum ca fiind 19 in loc de 20

Multumesc frumos

avro
senior
Posts: 2243
Joined: Tue Dec 25, 2012 2:25 pm
Location: Pascani, Cahul, RM
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by avro » Wed Jul 03, 2013 9:49 pm

Ora se seteaza in optiunile profilului: mergi la 'Panoul utilizatorului' in coltul dreapta sus, si in pagina care iti apare cauta in partea stinga 'preferinte forum' si acolo modifica optiunea ce priveste ora de vara caci la tine se pare ca e inca cea de irna. Mi se pare ca intreg forumul e la ora de iarna caci cind sunt conectat imi arata ora corecta, insa cind nu sint logat este afisata ora de iarna, adica cu o ora in urma.

phoenix
senior
Posts: 8346
Joined: Sun Jun 24, 2012 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by phoenix » Wed Jul 03, 2013 10:00 pm

Am facut poza asta acum cateva ore da am uitat sa raspund...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Lonely
senior
Posts: 1028
Joined: Sat Mar 09, 2013 6:33 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by Lonely » Thu Jul 04, 2013 6:46 pm

va multumesc mult la amandoi, ca ma enerva diferenta de o ora mereu
multumesc

cheluakame
senior
Posts: 1529
Joined: Sun Nov 11, 2012 7:38 pm
Location: Alexandria
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by cheluakame » Sun Jul 07, 2013 11:46 pm

Intrebare, se poate crea, si mai ales sunteti de acord cu existenta unui "blog" al forumului?
Ceva asemanator celor de pe MC.
Un blog, unde diversi useri pot scrie articole. Atat legate de sobe si incalzire, cat si alte articole interesante (diverse constructii, hobby-uri, etc).
Din vorba in vorba cineva m-a propus sa scriu un articol pentru al sau blog, acuzandu-l ca induce lumea in eroare. Si m-am gandit ca nu vad rostul pentru care sa-i ofer lui un articol bine scris, cand as putea ajuta aici.

admin_1234
Admin
Posts: 1705
Joined: Fri Jun 08, 2012 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Sugestii pentru imbunatatire.

Post by admin_1234 » Sun Jul 07, 2013 11:59 pm

Se poate @cheluakame. Zilele astea o sa instalez si un blog.

Post Reply